راه‌اندازی خط تولید نانوحسگر اینرسیال

شرکت فرانسوی ترونیکز (Tronics) خط تولید نانوحسگر اینرسیال خود را راه‌اندازی می‌کند. این شرکت به دنبال همکاری با شرکت‌های فعال در حوزه هوافضاست تا محصول خود را برای به کارگیری در این حوزه توسعه دهد.

ترونیکز (Tronics) یکی از شرکت‌های طراح و تولیدکننده نانو و میکروسیستم‌ها، در حال نصب زیرساخت‌های لازم برای تولید انبوه محصول خود، GYPRO®، است. با این کار، موقعیت ترونیکز به عنوان یکی از شرکت‌های تولیدکننده حسگرهای اینرسیال MEMS تثبیت می‌شود.
ترونیکز در حال توسعه محصولات خود و افزایش دامنه کاربرد آن‌ها در حوزه‌هایی نظیر نفت و گاز، دریایی، امنیتی و هوایی است. این محصول یک تراشه با عملکرد بالا و ابعاد و مصرف انرژی پایین است. ترونیکز موفق به افزایش دوبرابری حجم تولید خود در هر سال، از سال ۲۰۱۲ تا کنون، شده است.
ترونیکز در نمایشگاه بین‌المللی هوایی پاریس که از ۱۵ تا ۲۱ ژوئن ۲۰۱۵ در فرانسه برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد. این شرکت محصولات خود را در حوزه حسگرهای اینرسیال در غرفه ۴C 130 ارائه خواهد کرد.
ترونیکز اخیراً قرارداد همکاری با سازمان هوا فضای فرانسه در Rhône-Alpes امضاء کرده است که در قالب آن قرار است شرکت‌های هوافضا، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و مراکز آموزشی فعال در Rhône-Alpes با یکدیگر همکاری کنند. در قالب این همکاری، ترونیکز از مزایایی نظیر تجربات دیگران بهره برده و از آن برای تولید محصولات مناسب هوا فضا استفاده خواهد کرد.