سرمایه‌گذاری روی نانوباتری با زمان شارژ ۶ دقیقه

شرکت ایسترن نیویورک انجلز ۲۵۰ هزار دلار روی فناوری نانوباتری شرکت بستک سرمایه‌گذاری کرد. این سرمایه‌گذاری برای تجاری‌سازی فناوری آند سیلیکونی نانوساختار بستک است که می‌تواند زمان شارژ باتری را به ۶ دقیقه کاهش داده و طول عمر آن را افزایش دهد.

بستک (BESSTECH) یکی از شرکت‌های تولیدکننده قطعات باتری‌های یون لیتیم است. این شرکت اخیراً ۲۵۰ هزار دلار از شرکت ایسترن نیویورک انجلز (Eastern New York Angels (ENYA)) برای تسریع تجاری‌سازی این فناوری در ایالت نیویورک دریافت کرده است.
با این سرمایه‌گذاری، ایسترن نیویورک می‌تواند به بستک کمک کند تا فناوری جدید خود را به بازار عرضه کند. این فناوری، آند ارزان قیمت مبتنی بر نانوساختار سیلیکون با کارایی بالا است که ویژه باتری‌های یون لیتیم طراحی شده است. این سرمایه‌گذاری جدید به بستک اجازه می‌دهد تا برنامه‌های توسعه‌ای جدیدی برای تأمین نیاز مشتریان راه‌اندازی کند. لیسانس فناوری مورد استفاده بستک از دانشکده علوم و مهندسی نانومقیاس مؤسسه پلی‌تکنیک سانی گرفته شده است.
این حمایت مالی به بستک کمک می‌کند تا ۵ فرصت شغلی جدید در شرکت ایجاد کند؛ این نیروهای انسانی شامل مهندس، تکنسین و محقق ارشد خواهد بود.
فرناندو گومز باکورو، مدیرعامل شرکت بستک، می‌گوید: «ما خوشحالیم که ایسترن نیویورک انجلز این حمایت مالی را از ما انجام می‌دهد؛ این سرمایه‌گذاری نقش مهمی در حرکت ما به سوی معرفی فناوری جدیدمان به بازار خواهند داشت. با این حمایت مالی ما می‌توانیم فرآیند تجاری‌سازی و تولید باتری‌های یون لیتیم را تسریع کرده و تیم تحقیقاتی خود را تکمیل کنیم. همچنین جایگاه ما در گسترش بازار تثبیت خواهد شد.»
ژوزف ریچاردسون، از مدیران شرکت ایسترن، می‌گوید: « این سرمایه‌گذاری روی بستک با اعتماد به این شرکت و فناوری ارائه شده توسط آن‌ها انجام شده است. نیاز روزافزونی به این فناوری در بازار باتری احساس می‌شود.»
آند تولید شده این شرکت دارای نانوساختارهای سیلیکونی است و می‌تواند سرعت شارژ را افزایش دهد به طوری که زمان شارژ را به ۶ دقیقه برساند. عمر این آند بیش از ۱۰۰۰ بار شارژ/دشارژ است. این نانوباتری می‌تواند ۳ تا ۴ برابر بیشتر از آندهای کربنی ظرفیت داشته باشد.