معرفی مزایای نانوپوشش مورد استفاده در یک قطعه قابل کاشت در بدن

شرکت تیتان اسپین برای معرفی محصول جدید خود که یک قطعه قابل کاشت در ستون فقرات است، یک متخصص فناوری‌ نانو را استخدام کرده است. این فرد باید مزایای فناوری نانوپوشش مورد استفاده در این محصول را به جراحان معرفی کند.

شرکت تیتان اسپین (Titan Spine) در حوزه تولید ادوات پزشکی فعالیت دارد و به صورت ویژه در بخش قطعات قابل کاشت در ستون فقرات تمرکز دارد. تیتان اخیراً جلسه‌ای با جیم سیوی، متخصص فناوری نانو این شرکت، داشته است. این جلسه پیرو دریافت نامه‌ای از اداره غذا و داروی آمریکا برای محصول این شرکت موسوم به Endoskelton برگزار شده‌است؛ در این محصول از فناوری NanoLOCKTM که یک پوشش سطحی است استفاده شده‌است. این محصول قرار است در سه ماهه پایانی سال جاری تجاری‌سازی شود. فناوری نانولاک یک پوشش سطحی است که برای قطعات قابل کاشت در ستون فقرات در نظر گرفته شده و مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا نیز است.
نقش سیوی شامل معرفی این فناوری به جامعه علمی و حمایت از مزایای این نانولاک است. در این پوشش، نانوساختارهایی وجود دارد که موجب افزایش هسته‌های اوستئوژنیک شده و فاکتورهای رشد آنژیوژنیک را که برای رشد سلول‌های استخوانی حیاتی است افزایش می‌دهد.
کیوین گیمز، مدیرعامل شرکت تیتان، می‌گوید: «با توسعه این فناوری جدید، نیاز بیشتری به آموزش مزایای آن به جراحان احساس می‌شود به طوری که سیوی باید با تمام جنبه‌های این فناوری را شناسایی و به آن‌ها معرفی کند. سیوی با ۲۲ سال سابقه در بخش ادوات پزشکی و زیست مواد، بهترین گزینه برای معرفی این نانومحصول است. یکی از کارهای اولیه سیوی این است که حقایق موجود در این نانومحصول را با ادعاهای موجود در بازار متمایز کند. ما از این که سیوی به تیم ما ملحق شده بسیار خوشحال هستیم.»
باربارا بویان از دانشگاه ویرجینیا و نویسنده اصلی مقاله این پروژه می‌گوید: «صنعت قطعات قابل کاشت در ستون فقرات در حال استفاده از فناوری‌ نانو به‌عنوان ابزاری برای بهبود محصولات خود است. شرکت تیتان، یکی از پیشروان اصلی این حوزه، نزدیک به یک دهه به ارزیابی فناوری‌ نانو و امکان استفاده از آن در محصولات خود پرداخته است.»