پیش‌بینی بازار جهانی نقاط کوانتومی تا سال ۲۰۲۶

بر اساس گزارش جدید، ارزش بازار جهانی استفاده از نقاط کوانتومی در ادوات و قطعات مختلف تا سال ۲۰۲۶، به ۱۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

شرکت مارکت ریسرچ ریپورت (MarketResearchReports) به تازگی گزارش جدیدی با عنوان «نقاط کوانتومی ۲۰۲۶-۲۰۱۶: کاربردها، بازارها و تولیدکنندگان» ارائه کرده است.
نقاط کوانتومی در دهه ۱۹۸۰ کشف شدند اما در ابتدا، تجاری‌سازی آن‌ها کند بود. علاقه به نقاط کوانتومی در اوایل سال ۲۰۰۰ میلادی و زمانی که فناوری‌ نانو به تازگی به یکی از حوزه‌های مورد علاقه سرمایه‌گذاران تبدیل می‌شد، افزایش یافت. هرچند فقدان محصولات مربوطه، به معنای این بود که نقاط کوانتومی عمدتاً در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی استفاده می‌شود.
طی سه سال گذشته، نقاط کوانتومی پشتوانه ساخت نمایشگرهای LCD درخشان‌تر و با کارایی انرژی بیشتر بوده است. شرکت سونی، اولین شرکتی بوده است که در سال ۲۰۱۳ میلادی با تجاری‌سازی نقاط کوانتومی، از آن‌ها در تلوزیون‌های LCD استفاده نمود و در حال حاضر نیز شرکت‌های مختلفی نظیر سامسونگ، تلوزیون‌های مبتنی بر نقاط کوانتومی عرضه می‌کنند. نقاط کوانتومی یک ماده خوش‌آتیه و نوظهور برای ادوات دیگر، به ویژه حسگرهای نوری و مادون قرمز است.
بر اساس گزارش جدید، ارزش بازار جهانی استفاده از نقاط کوانتومی در ادوات و قطعات مختلف تا سال ۲۰۲۶، به ۱۱ میلیارد دلار خواهد رسید. در حال حاضر نیز میزان تقاضا برای این مواد روزانه ۱۰۰ کیلوگرم است که انتظار می‌رود در دهه آتی به چندین تن افزایش یابد. بعد از سال‌ها سختی‌، تجاری‌سازی نقاط کوانتومی به مرحله موفقیت رسیده است.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی مراجعه نمایند. http://www.marketresearchreports.biz