تولید انبوه نانوجوهر و چاپگر برای صنعت الکترونیک

یک شرکت تولیدکننده مواد و تجهیزات صنعت الکترونیک، اقدام به تولید نانوجوهر و چاپگر ویژه‌ای کرده است که با استفاده از آن می‌توان الگوهای مورد نظر برای ساخت ادوات الکترونیک را روی سطوح مختلف نظیر کاغذ و پلاستیک ایجاد کرد.

شرکت متود دولوپمنت (Methode Development) اخیرا جوهر رسانای الکتریکی خود را در نمایشگاه IDTechEX ارائه کرده است. این نمایشگاه در سانتا کلار ایالت کالیفرنیا برگزار شده است. این جوهر جدید می‌تواند روی سطوح مختلف نظیر قطعات پلاستیکی چاپ شود.
این فناوری جدید، شرکت متود را قادر می‌سازد تا در بازار الکترونیک چاپی با قدرت بیشتری ظاهر شود. این جوهر سری ۹۲۰۰ دارای نانوذراتی است که می‌تواند روی یک سطح لایه نازک ایجاد کند. دقت این لایه بسیار بالا بوده و فواصل بسیار دقیق را در نهایت ایجاد می‌کند. کشش سطحی و ویسکوزیته این جوهر را می‌توان به گونه‌ای تنظیم کرد که روی سطوح و زیرلایه‌های مختلف صنعتی قابل چاپ باشد.
چیاپتا از مدیران این شرکت می‌گوید: « این جوهررسانا دارای چسبندگی بسیار بالایی روی سطوح غیرمتخلخل نظیر فیلم‌های PET دارد. همچنین از آن می‌توان روی پلاستیک سخت و کاغذهای پوشش‌دار استفاده کرد. این جوهر مقاومت الکتریکی بسیار اندکی در حدود ۵۰ میلی‌اهم درهر متر مربع دارد. جوهر سری ۹۲۰۰ یکی از خلاقانه‌ترین محصولات ما بوده که به مصرف‌کننده اجازه می‌دهد تا کاربردهای جدیدی را با این جوهر پیاده‌سازی کند.»
در کنار ساخت این جوهر، شرکت متود به دنبال تولید چاپگر مدل NP-200 است که مساحت ۱۳ در ۲۴ اینچی را می‌تواند الگودهی کند. این چاپگر برای ایجاد الگو روی سطوح مختلف انعطاف‌پذیر و سخت قابل استفاده است. ضخامت سطوح مورد استفاده تا ۶ اینچ می‌تواند باشد و قدرت تفکیک آن ۵۷۶۰ در ۱۴۴۰ dpi می‌باشد.
این چاپگر به نوعی مکمل جوهر نانوذره‌ای تولید شده شرکت متود است. چیاپتا می‌گوید: « ما با ارائه این چاپگر و جوهر جدید به مشتریان‌مان کمک می‌کنیم تا بتوانند روی سطوح مختلف طرح‌های خود را چاپ کنند. این فناوری جدید به تولیدکنندگان امکان کاهش قیمت محصولات خود را می‌دهد.»
شرکت متود دولوپمنت یکی از پیشروان طراحی و تولید مواد و تجهیزات برای صنعت الکترونیک است. این شرکت در چین، مصر، آلمان، هند، انگلستان، آمریکاو چند کشور دیگر جهان نمایندگی دارد.