همکاری مشترک برای استفاده از گرافن در آند باتری‌های یون لیتیم

یک شرکت تولید کننده باتری یون لیتیم قرار است در قالب یک برنامه مشترک همکاری، از آند سیلیکون گرافنی شرکت دیگری استفاده کند. هدف اصلی از این برنامه، کاهش هزینه تولید نسل جدید باتری‌های با دانسیته انرژی بالا است.

ایکس‌جی ساینسیس (XG Sciences) همکاری مشترکی با شرکت بوستون پاور (Boston Power) آغاز کرده است. هدف از این همکاری بهینه‌سازی آند سیلیکون گرافنی شرکت ایکس‌جی برای استفاده در باتری‌های یون ‌لیتیم جدید شرکت بوستون پاور است.
مواد رایج برای ساخت آند با محدودیت‌هایی همراه است، این آندها دانسیته انرژی محدودی را ایجاد می‌کنند. یکی از جایگزین‌های پیشنهادی، استفاده از آندهای سیلیکونی است. این آندها می‌توانند ظرفیت باتری را افزایش دهند.
راب پریوت از مدیران شرکت ایکس‌جی می‌گوید: «بوستون پاور دارای باتری یون لیتیم با طول عمر طولانی است. سیلیکون دارای ظرفیت ذخیره‌سازی بالایی بوده و می‌تواند نیاز نسل جدید ادوات الکترونیکی را برآورده سازد. ما قصد داریم فناوری XGSiG خود را که یک نوع آند کامپوزیت سیلیکون گرافنی است در باتری‌های این شرکت مورد استفاده قرار دهیم. بوستون پاور دارای قابلیت‌های بالایی در طراحی و ساخت باتری است؛ بنابراین، می‌تواند این آند جدید را در نسل جدید باتری‌های خود مورد استفاده قرار دهد.»
ریک چامبرلین می‌گوید: « اولویت اول ما ساخت باتری‌های مورد نیاز در خودروهای برقی است. این که بتوان مقادیر زیادی انرژی را در یک فضای کوچک جمع کرد، کار بسیار دشواری است. ما قصد داریم در قالب این همکاری مشترک، هزینه تولید باتری‌های با دانسیته انرژی بالا را کاهش دهیم.»
این برنامه مشترک روی بهینه‌سازی الکترودهای میکروساختاری و الکتروشیمیایی متمرکز است که در این مسیر آندهای سیلیکون گرافنی شرکت ایکس‌جی می‌تواند بسیار مفید باشد.