بازدید ۳۵۰ دانش‌آموز از نمایشگاه هفته استانی توانا در جیرفت

نمایشگاه هفته استانی توانا، ۶ و ۷ بهمن ماه در محل آزمایشگاه‌ دانش‌آموزی نانو شهرستان جیرفت برگزار شد.

در این برنامه که با همکاری باشگاه نانو و آموزش و پرورش شهرستان‌ جیرفت با هدف فعال‌سازی آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی در دو بخش سمینار و بازدید از آزمایشگاه نانو اجرا شد، گروه‌های ۱۰ تا ۱۵ نفری از دبیرستان‌های شهر جیرفت حضور یافتند و با مفاهیم علوم و فناوری نانو و عملکرد و کاربرد تجهیزات آزمایشگاه دانش‌آموزی نانو آشنا شدند.

آشنایی با محصولات مبتنی بر فناوری نانو نیز از دیگر بخش‌های این نمایشگاه بود. گفتنی است، سعی شده است، محصولات ارایه شده مرتبط با دستگاه‌های آزمایشگاه نانو باشد.

بخش اول این نمایشگاه ۴ و ۵ بهمن ماه در شهرستان کرمان با حضور ۷۳۰ دانش‌آموز و بخش دوم آن ۶ و ۷ بهمن ماه در شهرستان جیرفت با حضور ۳۵۰ دانش‌آموز برگزار گردید.

آزمایشگاه دانش‌آموزی کرمان، دی ماه ۱۳۹۳ با نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های میکروسکوپ پروبی روبشی، التراسونیک، الکتروریسی، انفجار الکتریکی سیم، سانتریفیوژ، آون، pHمتر، اسپکتروفتومتر، کوره، اسپاترینگ رومیزی، پوشش‌دهی دورانی، هیتر استیرر و هود در پژوهش‌سرای عیسی ماهانی کرمان افتتاح گردیده است.

آزمایشگاه دانش‌آموزی جیرفت نیز دی ماه ۱۳۹۳ با نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های میکروسکوپ تونلی روبشی، التراسونیک و الکتروریسی پژوهش‌سرای دانش‌آموزی جیرفت افتتاح گردیده است.