تولید کفش‌های ورزشی با لایه نانومتری پلاسمایی

شرکت آدیداس، فناوری پوشش دهی نانومتری با نام تجاری ion-mask را از شرکت P2i خریداری نموده است. این شرکت فناوری حاضر را برای تولید کفش ورزشی برای ورزش گلف استفاده می‌نماید. همچنین شرکت تیمبرلند (Timberland) برای تولید کفش¬های بهاره خود از این فناوری شرکت P2

شرکت آدیداس، فناوری پوشش دهی نانومتری با نام تجاری ion-mask را از شرکت P2i خریداری نموده است. این شرکت فناوری حاضر را برای تولید کفش ورزشی برای ورزش گلف استفاده می‌نماید. همچنین شرکت تیمبرلند (Timberland) برای تولید کفش¬های بهاره خود از این فناوری شرکت P2i بهره برده است.
این فناوری بر پایه پوشش دهی با بکارگیری فناوری پلاسما است که با استفاده از اعمال پلاسمای گازی پوششی نانومتری بدست می‌دهد. این پوشش نرمی و راحتی پوشش کفش را به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و از لحاظ ظاهر و کیفیت با کفش بدون پوشش، هیچ تفاوتی نخواهد داشت. لایه پوشش دهی شده با این فناوری پیوندهایی قوی با سطح بستر داشته و ماندگاری طولانی‌ای دارا می‌باشد. این پوشش انرژی سطحی بسیار کم، به میزان یک سوم انرژی سطحی لایه پلی تترا فلوئورو اتیلن (تفلون) که از مواد آبگریز کننده ی مرسوم می‌باشد، را داراست که آبگریزی بسیار مطلوبی داشته و حداقل جذب بخار آب را دارد.
filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820
با بکارگیری فناوری حاضر و ایجاد لایه ضد آب بر روی تمامی قسمت‌ها، کفش تحت تمامی شرایط حین استفاده کاملا خشک می‌ماند. لایه پوشش داده شده ماندگاری بسیار طولانی داشته و محصول تولید شده در حین استفاده راحتی بسیار بیشتری در مقایسه با محصول تولیدی با روش‌های سنتی پیشین دارد.
mask و Adiron که فناوری¬های ارائه شده توسط شرکت P2i و دانشگاه Durham می¬باشند، برای پوشش دهی میلیون¬ها سطوح مختلف از جمله کفش و پوشاک استفاده شده اند که شامل سه میلیون جفت کفش (از برند Timberland)، ۵۵۰۰ جفت غشای فیلتراسیونی (برند Porvair) و ۱۰۰ میلیون جفت نوارهای پیپت (pipette tips) (برند Eppendorf) است.