شماره تابستان مجله IJND منتشر شد

شماره تابستان (Volume 7, Issue 3, Summer 2016) مجله International Journal of Nano Dimension (IJND) وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن منتشر شد.

شماره تابستان (Volume 7, Issue 3, Summer 2016) مجله International Journal of Nano Dimension (IJND)
وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن منتشر شد. در این شماره ۱۰ مقاله مروری و علمی-پژوهشی در تمامی حوزه‌های نانوفناوری مربوط به محققان برجسته‌ای از دانشگاه‌های مختلف و معتبر ایران چاپ شده است.

لازم به ذکر است که مجله (IJND)  International Journal of Nano Dimension به همت اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن به مدیر مسئولی دکتر بابک صادقی و سردبیری دکتر خلیل پورشمسیان منتشر می‌شود. اعضای هیئت علمی برجسته برخی از دانشگاه‌های کشور و همچنین برخی از دانشگاه‌های خارجی از کشورهایی همچون چین، ترکیه، استرالیا، کره‌جنوبی و… به عنوان عضو هیئت تحریریه با این مجله همکاری می‌نمایند. این مجله به صورت فصلنامه بوده و تاکنون ۷ جلد مشتمل بر ۲۸ شماره که حاوی ۳۰۵ مقاله اصلی و ۱۳ مقاله مروری است، در آن چاپ شده است.

مقالات پس از ثبت‌نام نویسندگان و ارسال آن از طریق پایگاه اینترنتی نشریه  قابل بررسی می‌باشند وداوری این مقالات توسط محققان و اعضا برجسته هیات علمی داخل وخارج از کشور انجام و نتیجه به نویسندگان اعلام می‌شود.

شایان ذکر است، مجله (IJND) International Journal of Nano Dimension توانسته است علاوه بر کسب امتیاز علمی، پژوهشی ازکمیسیون نشریات وزرات بهداشت در سال ۱۳۹۲، در پایگاه‌‌های معتبری مثل ISC, SID, DOAG, CAS Sciencemedia و…  نیز نمایه شود و برای نمایه شدن در پایگاه اطلاعاتی ISI نیز اقدام نموده است که توسط موسسه تامسون-رویتر در دست بررسی است.

موضوعات پذیرش مقاله برای چاپ در این مجله در تمامی حوزه‌های نانوفناوری و به شرح زیر است:

Applications such as in bio-sensors, optoelectronics, magnetics, medicine, novel devices
Nanomaterials such as nano metals and alloys, amorphous solids, ceramics, nano composites, polymers, semiconductors
Characterization such as those obtained by acoustic, analytical, diffraction, electrical, optical, spectroscopic, nanoscopic or similar methods
Novel materials such as nanowires, nanotubes, nanoparticles, nanocomposites, thin films, super lattices, quantum dots and quantum wells
Processing methods
Properties of nano structured materials
Synthesis of nano materials

شایان ذکر است‏، براساس آیین‌نامه ستاد نانو، در صورت چاپ مقاله علمی ـ پژوهشی در این مجله و پس از تایید آن توسط کمیته علمی ستاد نانو، حمایت تشویقی به مبلغ ۸،۰۰۰،۰۰۰  ریال به نویسندگان می‌گیرد.