لاستیک تقویت شده با گرافن برای تولید واشر صنعتی

اخیراً الاستومر تقویت شده با گرافن به بازار عرضه شده‌‌است که دارای مقاومت حرارتی بالایی است. این لاستیک از استحکام ساختاری تقویت شده برخوردار است، می‌توان برای تولید واشر استفاده کرد.

وربک متریالز (Vorbeck Materials) در حوزه گرافن فعالیت دارد. این شرکت اخیراً اعلام کرده فناوری موسوم به Vor-flex 50 را به بازار عرضه کرده است. این محصول از دسته الاستومرهای تقویت شده با گرافن است که در آن از فناوری Vor-x استفاده شده‌است.
Vor-flex 50 یک لاستیک نیتریل بوتادین هیدروژنه شده (HNBR) است که در مقابل تغییر حالت به شدت مقاومت می‌کند. این محصول قادر است تا دمای ۲۰۰ درجه فارنهایت را تحمل کند. همچنین مقاومت کششی ۳۵۰۰ psi و سختی ۸۸ برای این محصول گزارش شده‌است.
جان لتو، بنیانگذار شرکت وربک، می‌گوید: «وجود خاصیت مقاومت گرمایی بالا در این لاستیک موجب می‌شود تا بتوان از آن در حوزه‌های مختلف نظیر خودروسازی و پتروشیمی استفاده کرد. این محصول برای استفاده در واشرها ایده‌آل است و می‌توان از آن برای درز پوشی و ایجاد مقاومت در برابر مواد شیمیایی و سوخت استفاده کرد.»
این محصول را می‌توان به‌صورت آنلاین از طریق آدرس ذیل خریداری کرد:
http://store.vorbeck.com/collections/vor-flex-engineered-elastomers/products/vor-flex-50.
در صورتی که پیشنهادی برای استفاده از این فناوری در حوزه‌های مختلف دارید می‌توانید با تیم فنی این شرکت تماس بگیرید.
وربک یکی از شرکت‌های ارائه کننده محصولات گرافنی است. این شرکت توسط آیهان اکسای در آزمایشگاه تحقیقاتی پرینستون تأسیس شده‌ و در حال حاضر محصولات مختلفی را به بازار عرضه کرده است. نام تجاری این شرکت توسط بسیاری از مصرف کنندگان شناخته شده‌است. وربک دارای قابلیت استفاده از مواد مختلف برای ساخت محصولات است. این شرکت پیش از این موفق به دریافت جایزه‌ای در بخش گرافن شده به طوری که فناوری پتنت شده این شرکت مورد توجه قرار گرفته است. از فناوری این شرکت می‌توان برای ساخت آنتن، RFID و نسل جدید باتری‌ها استفاده کرد.