ارائه ۷ فناوری و محصول نانویی حوزه رنگ، کامپوزیت و پلیمر و صنایع وابسته در نمایشگاه IPCC2016

شرکت های فعال در حوزه فناوری نانو و فناوران فعال در حوزه نانوکامپوزیت و نانورنگ در نمایشگاه IPCC2016 ، هفت محصول و فناوری نانویی خود را عرضه خواهند کرد.

پیشرفت سریع در صنعت رنگ، رزین، کامپوزیت و پلیمر و لزوم بهره ‏گیری از آخرین فناوری‌ها و علوم روز، دست‎اندرکاران این حوزه با برگزاری نمایشگاه بین‎المللی رنگ، رزین، پوشش‎های صنعتی و کامپوزیت جدیدترین دستاوردهای این صنعت را به علاقمندان و صنعتگران این حوزه ارائه نمایند. شانزدهمین دوره از این نمایشگاه با عنوان IPCC2016 در محل دائمی نمایشگاه‎های بین‎المللی تهران برگزار خواهد شد. نسبت به دوره قبل، این نمایشگاه ۴۱ درصد رشد در تعداد شرکت کننده های داخلی‌،۱۸۰ درصد رشد در تعداد شرکت کننده های خارجی‌ و ۲۰ درصد رشد در متراژ شرکت کننده های داخلی و بیش از ۳۵۰ درصد رشد در متراژ تحت پوشش شرکت کننده های خارجی را داشته است. در این دوره از نمایشگاه نیز تعداد قابل توجهی از شرکت‏های داخلی و خارجی در ۱۷ گروه تخصصی محصولات خود را ارائه خواهند نمود.

با توجه به ویژگی‎های منحصر به فرد این نمایشگاه، شرکت‎های فناور در حوزه نانو محصولات خود را به صنعتگران و تولیدکنندگان این حوزه ارائه خواهند کرد. محصولات مبتنی بر فناوری نانو در این دوره از نمایشگاه عبارتند از:

• نانورنگ آنتی استاتیکی شفاف (شرکت پیشگامان فناوری آسیا)؛ این محصول به منظور دفع الکتریسیته ساکن مورد استفاده قرار می‎گیرد. قابلیت اجرای سریع و آسان و سرعت انتقال سریع و یکسان در تمام سطح از دیگر ویژگی‎های این محصول می‎باشد.

• نانورنگدانه آبی فتالوسیانین مس (نیلگون رنگدانه زنجان): خاصیت رنگ‏دهی بالا (سه برابر بیشتر از نمونه‎های معمولی)، کاهش هزینه، افزایش راندمان واکنش و خواص نوری و پوشش سطحی با کیفیت بالا از مزایای این رنگدانه‎ها است.

• نانو کفپوش اپوکسی مقاوم به سایش (بسپار سازان ایرانیان): این محصول با مقاومت سایشی و سختی بالا، قابلیت کاربرد در اتاق های تمیز و مکان های بهداشتی، محیط های صنعتی، سالن های تولید و انبارها، صنایع غذایی و نوشیدنی، صنایع دارویی و شیمیایی را دارد.

• پوشش های سخت PVD (شرکت سخت ‏آرا): استفاده از این نوع نانوپوشش‎ها بدون تغییر تلرانس ابعادی قطعات و قالب‏ها عمر کاری آن‎ها به اندازه ۲ تا ۵ برابر افزایش می‎دهد و در مقایسه با پوشش‎های مرسوم مورد استفاده در صنایع و شرکت‎های تولیدی مقاومت به سایش، خوردگی و سختی بسیار بالاتری دارند.

• نانوافزودنی کنترل‌کننده خوردگی برای رنگ و رزین: زیست سازگاری و روش ساده تولید و راندمان بالای این محصول در کاهش سرعت خوردگی رنگ و رزین حتی با افزودن مقادیر کم این محصول از جمله ویژگی‎های آن است.

• فیلترهای صنعتی هوا با فناوری نانو(تولید شرکت نانو فناوران خاور): از جمله قابلیت‎های این محصول می‎توان افزایش جذب، راندمان و عمر این فیلترها را نام برد.

امید است این نمایشگاه زمینه را برای انجام سرمایه‎گذاری‌های مناسب و هوشمندانه را در این بخش فراهم نموده و با کاهش وابستگی کشور به واردات مواد اولیه و ماشین آلات و فناوری از خارج، میزان صادرات محصولات تولید داخل را افزایش دهد.

شرکت‏های فناور مذکور در سالن A40 (غرفه ۱۴) از ۱۹-۱۶ آذر ماه پذیرای مراجعان و علاقمندان به این حوزه خواهند بود. ساعات بازدید این نمایشگاه نیز از ۹ صبح لغایت ۱۷ بعدازظهر است.