پایان مردادماه ۱۳۹۶؛ برگزاری چهاردهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو

به منظور تأمین نیروی متخصص مورد نیاز در امر ترویج و آموزش مفاهیم فناوری نانو و همچنین در راستای افزایش توان علمی و آموزشی مدرسان فناوری نانو، چهاردهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو پایان مردادماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.

این آزمون که با هدف ارزیابی توانمندی علمی و مهارت آموزشی داوطلبان در زمینه انتقال مفاهیم علوم و فناوری نانو برگزار می‌شود، شامل سوالات کاملا تشریحی بوده و علاوه بر مهارت علمی، فن بیان و استفاده از مثال‌های مناسب در انتقال مفاهیم آموزشی نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. به داوطلبانی که حد نصاب لازم را در دو شاخص علمی و آموزشی در این آزمون کسب کنند، براساس امتیاز اکتسابی گواهی توانمندی تدریس در سه سطح: تراز «الف»، «ب» و «ج» اعطا خواهد شد. 
سرفصل‌های این آزمون عبارتند از:
•    نانوساختارها؛
•    روش‌های ساخت و سنتز نانوساختارها؛
•    روش‌های شناسایی و آنالیز نانوساختارها؛
•    کاربردهای فناوری نانو؛
•    تجاری‌سازی فناوری نانو؛
•    توانمندی‌های ایران در فناوری نانو؛
منابع پیشنهادی برای شرکت در آزمون بشرح زیر است:
•    کتاب مقدمه‌ای بر نانوفناوری، مترجم: دکتر نیما تقوی‌نیا، انتشارات: دانشگاه صنعتی شریف؛
•    مجموعه نرم‌افزارهای میلیاردیم؛
داوطلبان می‌توانند برای تهیه منابع پیشنهادی آزمون با تخفیف ۴۰% به پایگاه اینترنتی نانوسان مراجعه نمایند.
شایان ذکر است علاقمندان تا روز سه‌شنبه ۲۴ مردادماه فرصت دارند با مراجعه به صفحه شخصی خود در پایگاه اینترنتی ستاد نانو از طریق لینک آزمون اقدام به ثبت‌نام نمایند. شرکت در این آزمون برای تمامی علاقمندان آزاد است. 
چهاردهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو صبح روز پنج‌شنبه ۲۶ مردادماه ۱۳۹۶ رأس ساعت ۱۰ صبح در شهر تهران برگزار می‌شود.
 
شایان ذکر است، علاوه بر شهر تهران، شهرهایی نیز که حداقل ۵۰ نفر داوطلب متقاضی آزمون داشته باشند و یکی از نهادهای ترویجی فناوری نانو فعال در آن شهر، مسئولیت تأمین فضا و برگزاری آزمون را بر عهده بگیرد، به عنوان حوزه آزمون مشخص خواهند شد. 
بر طبق آیین‌نامه حمایت از برگزاری سمینارهای ترویجی عمومی، کارگاه‌های آموزشی عمومی فناوری نانو و همچنین سمینارهای ترویج صنعتی فناوری نانو، دارندگان گواهی توانمندی تدریس فناوری نانو می‌توانند در صورت مشارکت در این رویدادها از حمایت‌ مالی ستاد نانو برخوردار شوند. آیین‌نامه‌های حمایتی فوق از بخش نهادهای ترویجی سایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، قابل دریافت هستند.
شایان ذکر است،‌ سوالات آزمون‌های توانمندی تدریس گذشته از بخش دانلود سایت آموزش فناوری قابل دریافت است.
داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه آزمون تدریس در سایت ستاد نانو مراجعه، یا با ایمیل student@nano.ir مکاتبه و یا با شماره‌ ۶۶۵۳۲۶۳۹-۰۲۱ و موبایل و تلگرام ۰۹۱۹۰۲۰۶۱۰۰ تماس حاصل نمایند.