پرداخت بیش از ۲۲ میلیارد ریال حمایت‌تشویقی به ۲۵۷۹ محقق نانو

در راستای حمایت از تحقیقات در حوزه فناوری‌نانو، ستاد توسعه فناوری نانو در ۴ تیرماه ۱۳۹۷، بیش از ۲۲ میلیارد ریال حمایت‌تشویقی به ۲۵۷۹ محقق نانو پرداخت کرد.

ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو برنامه حمایت تشویقی از فعالیت‎‌های پژوهشی فناوری‌نانو را از سال ۱۳۸۳ تا کنون اجرا نموده‌است. این برنامه در راستای اهداف سند راهبرد ده ساله فناوری‌نانو (۱۳۸۴-۱۳۹۴) با هدف ترغیب و تشویق محققان برای ورود به حوزه فناوری‌نانو و به منظور پرورش سرمایه‌های انسانی متخصص برای توسعه این ‌فناوری در کشور انجام شده‌است. این ستاد در ۴ تیرماه  ۱۳۹۷ مبلغ ۲۲,۶۰۶,۱۶۰,۰۰۰ ریال به ۲۵۷۹ محقق پرداخت نموده است. این پرداخت شامل موارد زیر می باشد:

· مقالات ISI تایید شده تا انتهای سال ۱۳۹۵؛

·آئین نامه گام به گام تایید شده تا انتهای سال ۱۳۹۶ (شامل شاخص های پایان نامه به نمونه رسیده، مبتنی بر نیاز صنعت، مطالعه مروری پتنت، ساخت تجهیزات، استقرار در مرکز رشد و …) ؛

·پروپوزال و پایان نامه ارشد و دکتری تایید شده تا آخر شهریور ماه ۱۳۹۶ (سهم استاد راهنما)؛

·نشریات فناوری نانو  تایید شده تا انتهای سال ۱۳۹۶؛

·سایر موارد (افرادی که شماره حساب خود را اصلاح یا فعال کرده اند)

موارد پرداخت شده به تفکیک در جدول زیر ارائه شده است:

filereader.php?p1=main_310dcbbf4cce62f76

شایان ذکر است محققان محترم در صورت ویرایش شماره ‌حساب خود بر روی پایگاه اینترنتی حمایت‌های تشویقی، لازم است مراتب را از طریق پست الکترونیکی hrdc@nano.ir  اطلاع دهند. در ضمن حمایت تشویقی محققانی که مشکلاتی از قبیل اشکال در  شماره حساب و شرکت نکردن در همایش‌های مورد تأیید ستاد و ارائه مقاله (مربوط به پایان نامه­های آیین­نامه قدیم) داشته­اند، پرداخت نداشته‌است.

کلیه پرداخت های حمایت تشویقی از طریق شماره حساب سیبای (بانک ملی) موجود در کارتابل افراد انجام می شود. شماره حساب سیبا می بایست فعال و به نام خود شخص باشد.

در صورتی که از تاریخ تایید درخواست حمایت تشویقی بیش از ۱ سال گذشته باشد و شماره حساب سیبای موجود در کارتابل شخص مشکل داشته و اصلاح نشده باشد، مبلغ تشویقی آن درخواست واریز نخواهد شد.