پرداخت بیش از ده میلیارد ریال حمایت‌تشویقی به ۹۳۰ محقق نانو

در راستای حمایت از تحقیقات در حوزه فناوری‌نانو، ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو در دهم مهرماه ۱۳۹۷ مبلغ۱۰,۳۳۶,۴۰۰,۰۰۰ ریال به ۹۳۰ محقق پرداخت نموده‌است.

ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو برنامه حمایت تشویقی از فعالیت‎‌های پژوهشی فناوری‌نانو را از سال ۱۳۸۳ تا کنون اجرا نموده‌است. این برنامه در راستای اهداف سند راهبرد ده ساله فناوری‌نانو (۱۳۸۴-۱۳۹۴) با هدف ترغیب و تشویق محققان برای ورود به حوزه فناوری‌نانو و به منظور پرورش سرمایه‌های انسانی متخصص برای توسعه این ‌فناوری در کشور انجام شده‌است.ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو در دهم مهرماه ۱۳۹۷ مبلغ۱۰,۳۳۶,۴۰۰,۰۰۰ ریال به ۹۳۰ محقق پرداخت نموده‌است. این پرداخت شامل موارد زیر است:

·        ۶۷۷ پرداخت، در مجموع ۷٫۲۶۷٫۹۰۰٫۰۰۰ ریال مربوط به آیین‌نامه مقالات ISI تاییدی در فروردین ماه ۱۳۹۶ بر اساس آیین‌نامه حمایت از چاپ مقالات ISI (آیین‌نامه قدیم)؛

·        ۱۲۸ پرداخت، در مجموع ۲٫۳۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال مربوط به مقالات تاییدی در فروردین و اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ بر اساس آیین‌نامه حمایت از چاپ مقاله در مجلات منتخب (آیین‌نامه جدید)؛

·        ۱۲۵ پرداخت در مجموع ۷۴۸٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال مربوط به درخواست‌هایی که در پرداخت‌‌های قبلی ستاد به دلیل مشکل شماره حساب، مبلغ تشویقی به حساب آنها واریز نشده و شماره حساب خود را اصلاح یا فعال کرده‌اند.

لازم به‌ذکر است، از ابتدای سال ۱۳۹۷ آیین‌نامه حمایت از چاپ مقاله در مجلات منتخب اجرایی شده است که برای آشنایی بیشتر با این آیین‌نامه «حمایت از چاپ مقاله در مجلات منتخب» را کلیک نمایید.

شایان ذکر است محققان محترم در صورت ویرایش شماره ‌حساب خود بر روی پایگاه اینترنتی حمایت‌های تشویقی، لازم است مراتب را از طریق پست الکترونیکی hrdc@nano.ir اطلاع دهند. در ضمن حمایت تشویقی محققانی که مشکلاتی از قبیل اشکال در شماره حساب و شرکت نکردن در همایش‌های مورد تأیید ستاد و ارائه مقاله (مربوط به پایان نامه­ های آیین­ نامه قدیم) داشته­اند، پرداخت نداشته‌است.

توجه مهم:کلیه پرداخت‌های حمایت تشویقی از طریق شماره حساب سیبای بانک ملی موجود در کارتابل افراد انجام می شود. ضروریست شماره حساب سیبا فعال و به نام خود شخص باشد. همچنین در صورتی که از تاریخ تایید درخواست حمایت تشویقی بیش از یک سال گذشته‌باشد و شماره حساب سیبای موجود در کارتابل شخص مشکل داشته و اصلاح نشده باشد، مبلغ تشویقی آن درخواست واریز نخواهد شد.