پرداخت بیش از ده میلیارد ریال حمایت‌تشویقی به ۱۲۵۳ محقق نانو

در راستای حمایت از تحقیقات در حوزه فناوری‌نانو، ستاد توسعه فناوری نانو در ۵ آبان ماه ۱۳۹۷ مبلغ ۱۰,۱۸۵,۵۵۰,۰۰۰ریال به ۱۲۵۳ محقق پرداخت نموده است.

ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو برنامه حمایت تشویقی از فعالیت‎‌های پژوهشی فناوری‌نانو را از سال ۱۳۸۳ تا کنون اجرا نموده‌است. این برنامه در راستای اهداف سند راهبرد ده ساله فناوری‌نانو با هدف ترغیب و تشویق محققان برای ورود به حوزه فناوری‌نانو و به منظور پرورش سرمایه‌های انسانی متخصص برای توسعه این ‌فناوری در کشور انجام شده‌است. از این رو ستاد توسعه فناوری نانو در ۵ آبان ماه  ۱۳۹۷ مبلغ ۱۰,۱۸۵,۵۵۰,۰۰۰ریال به ۱۲۵۳ محقق پرداخت نموده است. این پرداخت شامل موارد زیر می باشد:

·        مقالات ISI تاییدی تا نیمه اول اردیبهشت ۹۶ بر اساس آیین‌نامه حمایت از چاپ مقالات ISI (آیین‌نامه قدیم)؛

·        مقالات چاپ شده در مجلات منتخب تاییدی در خرداد ۹۷، بر اساس آیین‌نامه حمایت از چاپ مقاله در مجلات منتخب (آیین‌نامه جدید)؛

·        پروپوزال و پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری تایید شده تا آخر دی ماه ۹۶؛

·        مقالات علمی-پژوهشی و کنگره خارجی تایید شده تا آخر سال ۹۶؛

موارد پرداخت شده به تفکیک در جدول زیر ارائه شده است:

 

لازم به‌ذکر است، از ابتدای سال ۱۳۹۷ آیین‌نامه حمایت از چاپ مقاله در مجلات منتخب اجرایی شده است که برای آشنایی بیشتر با این آیین‌نامه «حمایت از چاپ مقاله در مجلات منتخب» را کلیک نمایید.

شایان ذکر است محققان محترم در صورت ویرایش شماره ‌حساب خود بر روی پایگاه اینترنتی حمایت‌های تشویقی، لازم است مراتب را از طریق پست الکترونیکی hrdc@nano.ir  اطلاع دهند. در ضمن حمایت تشویقی محققانی که مشکلاتی از قبیل اشکال در  شماره حساب و شرکت نکردن در همایش‌های مورد تأیید ستاد و ارائه مقاله (مربوط به پایان نامه ­های آیین­نامه قدیم) داشته­ اند، پرداخت نداشته‌است.

 
 توجه مهم

کلیه پرداخت های حمایت تشویقی از طریق شماره حساب سیبای (بانک ملی) موجود در کارتابل افراد انجام می شود. شماره حساب سیبا می بایست فعال و به نام خود شخص باشد.

در صورتی که از تاریخ تایید درخواست حمایت تشویقی بیش از ۱ سال گذشته باشد و شماره حساب سیبای موجود در کارتابل شخص مشکل داشته و اصلاح نشده باشد، مبلغ تشویقی آن درخواست واریز نخواهد شد.