«سطح عمیق»، روایت شکل‌گیری یک شرکت دانش‌بنیان

«سطح عمیق» نام کتابی است که سرگذشت یک فناور موفق را روایت می‌کند، داستان شکل‌گیری یک شرکت دانش‌بنیان که در حوزه فناوری‌ نانو تجهیزاتی پیشرفته تولید می‌کند.

«دستگاه را روشن کردم و به عقربه آن خیره شدم. اما هیچ اتفاقی نیفتاد! دوباره همه چیز را بررسی کردم و باز دستگاه را راه انداختم. باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد. حسابی کلافه شده بودم و نمی‌دانستم کجای راه را اشتباه آمده ام! قدم زنان، یکی دو بار طول آزمایشگاه را طی کردم و بخش‌های مختلف کار را در ذهنم مرور کردم؛ همه چیز در جای خودش بود و فشارسنج باید جواب می داد! مأیوس و حیران نیم نگاهی به دستگاه انداختم. آنچه می دیدم را باور نمی کردم! عقربه فشارسنج در حال حرکت بود و این یعنی فشارسنج دست ساز من به درستی کار می کرد.»

در کتاب «سطح عمیق»، «سید احمد مهدوی اردکانی» وقایع زندگی اش را با محوریت فعالیت‌های دانش ‏بنیان خود در مقابل ما قرار داده است؛ طرحی از تکاپوی یک عمر، که ما را به «تقدیر» وامی‏دارد و از قدرت نافذ «تقدیر» شگفت زده می کند. در کنار لذّت این فهم، این روایت ما را به تجربه ‏ای واقعی از تجاری ‏سازی محصولی فناورانه، مهمان می کند. شاید سهیم شدن در این تجربه، روزی ما نیز باشد؛ چه بسا شکل ‏دهنده سرنوشت ما؛ تا همّت چقدر بلند باشد و تقدیر چه خواهد.

این کتاب در ۱۲۸ صفحه، پاییز ۱۳۹۷ توسط انتشارات الگونگار پیشرفت به چاپ رسیده است. برای تهیه و خرید کتاب می‌توانید با آدرس ایمیل olgoonegar@gmail.com یا شماره تلفن ۰۲۱۶۶۵۰۷۱۲۸ یا شماره همراه ۰۹۱۲۶۳۲۰۰۷۲ تماس حاصل فرمایید.