راه‌اندازی شرکتی به‌منظور توسعه واکسن ضدکرونا با استفاده از نانوذرات

آران‌ای‌ایمیون به‌صورت اسپین‌آف توسط شرکت سیرنائومیکس تاسیس شده تا با استفاده از نانوذرات لیپیدی و پلی‌پپتیدی روی توسعه واکسن ضدکرونا کار کند.

شرکت سیرنائومیکس (Sirnaomics) اعلام کرد که شرکت جدیدی به نام آران‌ای‌ایمیون (RNAimmune) را تاسیس کرده است. این شرکت که به‌صورت اسپین‌آف از سیرنائومیکس ایجاد شده قرار است به‌صورت مستقل در حوزه زیست‌دارویی کار کند.

این شرکت جدید با استفاده از فناوری تحویل نانوذرات پلی‌پپتیدی و لیپیدی کار می‌کند. آران‌ای‌ایمیون قرار است به‌صورت اختصاصی از RNA پیغامبر استفاده کند، فناوری که لیسانس آن به‌صورت انحصاری در اختیار این شرکت بوده و می‌توان از آن برای تولید دارو و واکسن استفاده کرد.

آران‌ای‌ایمیون برای پیش‌بینی و اعتبارسنجی اپیتوپ (بخشی از مولکول آنتی‌ژن که آنتی‌بادی به آن متصل می‌شود) از یک الگوریتم هوش مصنوعی اختصاصی استفاده می‌کند.

آران‌ای‌ایمیون در نظر دارد واکسن کووید ۱۹ را با طراحی منحصربه‌فردی تولید کند به طوری که در آن از mRNA استفاده شده‌است. در این واکسن، رهایش mRNA با استفاده از نانوذرات لیپیدی انجام می‌شود که طراحی این واکسن زیر نظر دکتر دونگ شن انجام خواهد شد. شن پیش از این پروژه‌های مختلفی را در حوزه‌های مختلف درمانی کار کرده است. او با شرکت‌های جانسون اند جانسون و آسترازینکا در این پروژه‌ها همکاری کرده است.

آران‌ای‌ایمیون اعلام کرده که شرکت سیرنائومیکس این حق را دارد که سرمایه‌گذاری خود را به‌صورت سهام در شرکت آران‌ای‌ایمیون نگه دارد.