آغاز ثبت نام چهارمین دوره مسابقه ملی توانمند از ۲۲ آذر ماه

چهارمین دوره مسابقه ملی توانمند در سه مرحله با فعالیت های ساده در منزل، آزمون آنلاین و ساخت محصولات نانویی ویژه دانش‌آموزان پایه ششم و بالاتر برگزار می‌شود.

دانش‌آموزان علاقمند می‌توانند برای ثبت‌نام، از تاریخ ۹۹/۹/۲۲ تا ۹۹/۱۰/۲۰ به سایت (www.nanoclub.ir) مراجعه کنند، مراحل عضویت خود را انجام دهند و پس از وارد شدن به حساب کاربری، برای شرکت در مسابقه فرم ثبت‌نام را تکمیل نمایند.

مرحله اول مسابقه دربرگیرنده ۶ فعالیت عملی ساده با عناوین زیر است:

  • سطوح شگفت‌انگیز
  • نجات تخم مرغ
  • یخچال جادویی
  • ورود کرونا ممنوع
  • تصفیه در خانه
  • ترانزیستور گچی

این مرحله توسط خود دانش‌آموز و در محیط منزل یا پژوهش‌سرای محل تحصیل وی انجام می‌شود و گزارش آن برای باشگاه ارسال می‌شود.

مرحله دوم، در قالب آزمون مجازی از مباحث فعالیت‌های عملی و کتاب «نگاهی نو به دنیای نانو» است. همه دانش‌آموزانی که در مرحله اول شرکت کنند می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند. ۳۶ نفر برتری که نمره حدنصاب این آزمون و مرحله اول را کسب کنند به مرحله سوم راه پیدا می‌کنند.

مرحله سوم نیز به‌صورت عملی در دو محور عمومی و تخصصی و در قالب گروه‌های ۳ نفره در شهر تهران برگزار می‌شود. انتخاب محور مسابقه به انتخاب داوطلب و با توجه به میزان مهارت وی در فناوری نانو خواهد بود. لازم به‌ذکر است با توجه به شیوع ویروس کرونا، احتمال برگزاری مرحله نهایی به‌صورت مجازی وجود خواهد داشت و بر حسب شرایط حاکم در تاریخ معین شده در این مورد تصمیم‌ لازم اتخاذ خواهد شد.

آیین‌نامه شرکت در چهارمین را از اینجا دریافت کنید.

لازم به یادآوری است، اولین و دومین دوره مسابقه ملی توانمند در قالب یک مرحله انجام پروژه آزمایشگاهی، سومین دوره شامل یک آزمون مجازی و یک مرحله عملی بود و امسال چهارمین دوره آن در سه مرحله شامل فعالیت‌های عملی در منزل، یک آزمون مجازی و در نهایت رقابت عملی بین برگزیدگان مراحل قبلی برگزار خواهد شد.