آغاز ثبت نام چهارمین دوره مسابقه ملی توانمند از ۲۲ آذر ماه

چهارمین دوره مسابقه ملی توانمند در سه مرحله با فعالیت های ساده در منزل، آزمون آنلاین و ساخت محصولات نانویی ویژه دانش‌آموزان پایه ششم و بالاتر برگزار می‌شود.

دانش‌آموزان علاقمند می‌توانند برای ثبت‌نام، از تاریخ ۹۹/۹/۲۲ تا ۹۹/۱۰/۲۰ به سایت باشگاه نانو (www.nanoclub.ir) مراجعه کنند، مراحل عضویت خود را انجام دهند و پس از وارد شدن به حساب کاربری، برای شرکت در مسابقه فرم ثبت‌نام را تکمیل نمایند.

مرحله اول مسابقه دربرگیرنده ۶ فعالیت عملی ساده با عناوین زیر است:

  • سطوح شگفت‌انگیز
  • نجات تخم مرغ
  • یخچال جادویی
  • ورود کرونا ممنوع
  • تصفیه در خانه
  • ترانزیستور گچی

این مرحله توسط خود دانش‌آموز و در محیط منزل یا پژوهش‌سرای محل تحصیل وی انجام می‌شود و گزارش آن برای باشگاه ارسال می‌شود.

مرحله دوم، در قالب آزمون مجازی از مباحث فعالیت‌های عملی و کتاب «نگاهی نو به دنیای نانو» است. همه دانش‌آموزانی که در مرحله اول شرکت کنند می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند. ۳۶ نفر برتری که نمره حدنصاب این آزمون و مرحله اول را کسب کنند به مرحله سوم راه پیدا می‌کنند.

مرحله سوم نیز به‌صورت عملی در دو محور عمومی و تخصصی و در قالب گروه‌های ۳ نفره در شهر تهران برگزار می‌شود. انتخاب محور مسابقه به انتخاب داوطلب و با توجه به میزان مهارت وی در فناوری نانو خواهد بود. لازم به‌ذکر است با توجه به شیوع ویروس کرونا، احتمال برگزاری مرحله نهایی به‌صورت مجازی وجود خواهد داشت و بر حسب شرایط حاکم در تاریخ معین شده در این مورد تصمیم‌ لازم اتخاذ خواهد شد.

آیین‌نامه شرکت در چهارمین مسابقه ملی توانمند را از اینجا دریافت کنید.

لازم به یادآوری است، اولین و دومین دوره مسابقه ملی توانمند در قالب یک مرحله انجام پروژه آزمایشگاهی، سومین دوره شامل یک آزمون مجازی و یک مرحله عملی بود و امسال چهارمین دوره آن در سه مرحله شامل فعالیت‌های عملی در منزل، یک آزمون مجازی و در نهایت رقابت عملی بین برگزیدگان مراحل قبلی برگزار خواهد شد.