نشست معرفی فرصت‌ها و کاربردهای صنعتی فناوری نانو در شهرک صنعتی مبارکه

در هفته هفتم از برگزاری سلسله نشست‌های صنعتی معرفی فرصت‌ها و کاربردهای صنعتی فناوری نانو در قالب طرح «هر هفته، یک شهرک صنعتی»، که با همکاری بخش ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و فن بازار استان اصفهان در حال اجرا است، در روز چهارشنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۹، شرکت‌های مستقر در شهرک صنعتی مبارکه با کاربردها و فرصت‌های صنعتی فناوری نانو آشنا شدند.

این نشست با حضور ۱۷ تن از از مدیران واحدهای صنعتی فعال در حوزه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، صنایع فلزی و معدنی، رنگ و رزین، نساجی و پلیمر مستقر در شهرک صنعتی مبارکه اصفهان بصورت وبینار و در بستر اسکای روم برگزار شد.

در این رشته نشست‌ها به ارائه مطالب زیر پرداخته می‌شود:

  • اطلاع‌رسانی پیرامون مزایای کاربردی و صنعتی فناوری نانو
  • معرفی فرصت‌های تجاری و اقتصادی بکارگیری نانو در صنایع
  • معرفی محصولات و توانمندی‌های صنعتی ایران در فناوری نانو
  • معرفی حمایت‌های ستاد از شرکت‌های صنعتی و نانویی
  • معرفی راه‌حل های فناوری نانو برای رفع نیاز و ارتقای صنایع
  • معرفی راهکارهای تبدیل شدن به شرکت دانش بنیان و نانو

دریافت تقاضاها و نیازهای صنعتی قابل حل با فناوری نانو در جهت کمک به ارتقای فناوری در واحدهای صنعتی، کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت محصولات تولیدی، و شناسائی واحدهای صنعتی مستعد برای دانش‌بنیان شدن، از دیگر اهداف برگزاری اجرای این برنامه و برپایی نشست‌های صنعتی در شهرک‌های صنعتی است.

در بخش آخر این نشست، تقاضاهای صنعتی در حوزه رنگ و رزین، مواد و پوشش‌های عایق و محصولات آرایشی بهداشتی از شرکت‌های حاضر در جلسه دریافت شد که اقدامات لازم جهت پیگیری این تقاضاها از سوی مجری این برنامه (شرکت فناوری‌های پیشرفته آسیا) در حال انجام می‌باشد. شایان ذکر است حضور در این برنامه برای مدیران، نمایندگان شرکت‌ها و واحدهای صنعتی، رایگان بوده و ثبت نام از طریق مراجعه به نشانی http://nanoseminar.ir امکان‌پذیر است. مدیران و فعالان صنعتی علاقمند به همکاری در این برنامه، می‌توانند ضمن مکاتبه با رایانامه IPS@nano.ir، و یا تماس با فن بازار استان اصفهان و شماره‌های ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۷۰ و ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۸۰ و ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۹۰، نسبت به چگونگی اجرای این برنامه در شهرک صنعتی خود کسب اطلاع و اقدام نمایند.