برگزاری سومین جلسه دوره صنعتی کاربردهای فناوری نانو در «صنایع پوشش‌دهی سطح»

سومین جلسه دوره صنعتی کاربردهای فناوری نانو در «صنایع پوشش‌دهی سطح» روز پنجشنبه ۲۳ بهمن‌ماه به مدت ۶ ساعت برگزار شد.

در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو، سومین جلسه دوره صنعتی کاربردهای فناوری نانو در «صنایع پوشش‌دهی سطح» با هدف معرفی توانمندی‌های فناوری نانو ایران و جهان در صنعت ساخت و ساز به شرکت‌ها، سازمان‌ها، جامعه صنعتی و مدیریتی کشور و عموم فعالان و مخاطبان این حوزه با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، همکاری شرکت‌های فناوری نانو و ارائه نانوفناوران و محققان فعال در صنعت نانوپوشش، روز پنجشنبه ۲۳ بهمن ماه به‌مدت ۶ ساعت برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر رجب‌علی سراج، رئیس اداره پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت پدکس، کاربردهای نانوپوشش‌ها در صنایع مختلف را بیان کرد. وی در ارائه خود به تاریخچه نانوپوشش‌ها، بازار پوشش‌دهی نانو، مهندسی سطح، شیوه‌های مختلف پوشش‌دهی سطح، مزایای پوشش‌دهی نانو و کاربردهای پوشش‌دهی نانو در صنایع مختلف پرداخت.

سپس جناب آقای مهندس بابک رشیدی، مدیر بازرگانی شرکت یارنیکان صالح، ماشین‌آلات پوشش‌دهی نانو به روش PVD  مورد استفاده در پوشش‌های تزئینی و سخت تولیدی شرکت را معرفی کرد.

سپس در ادامه دکتر سید ایمان حسینی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان دانش پویان ساتیا، کاربردهای فناوری پلاسما در لایه‌نشانی و پردازش مواد را توضیح داد. ایشان در ارائه خود ضمن معرفی شرکت دانش‌بنیان پویان ساتیا، مطالبی در خصوص آشنایی با پلاسما و انواع آن، روش‌های مختلف لایه‌نشانی و پردازش‌های پلاسمایی و محصولات پلاسمایی تولیدی شرکت ارائه کرد.

در بخش بعدی برنامه، دکتر سید اسماعیل شکیب، مدیرعامل شرکت کیمیای سعادت صنعت مدرن، پوشش‌های نانو ساختار تولیدی با دستگاه ARC PVD ، مزایا، معایب و کاربردهای آن‌ها را معرفی کرد.

در قسمت پایانی، در بخش رسانه‌های تخصصی و صنعتی و دیگرحامیان برنامه، جناب آقای کاظمی، دبیر انجمن صنایع آبکاری ایران به معرفی این انجمن پرداخت و جناب دکتر عادل خانی، بازرس انجمن خوردگی ایران و عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای ضمن ارائه مطالبی در خصوص پوشش‌دهی‌های مختلف و نانو، انجمن خوردگی ایران را معرفی کرد.

شایان ذکر است، در آخرین جلسه این دوره که روز پنجشنبه ۳۰  بهمن‌ماه از ساعت ۸ الی ۱۴ به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد سرفصل‌های زیر ارائه می‌شوند:

تاریخ ساعت ارائه سرفصل ارائه دهنده
پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹:۰۰-۸:۰۰ پوشش‌های نانو PVD و کاربردهای آن «مهندس مهدی آتشی گلستان»

(مدیر کارخانه PVD گلفا)

۱۰:۰۰-۹:۰۰ معرفی و کاربرد پوشش‌های لایه نازک در صنعت به روش PVD «مهندس حامد حاجی هاشمی»

(مدیر تولید شرکت مهندسی سطح سوین پلاسما)

۱۱:۳۰-۱۰:۰۰ پوشش‌های نانوساختار اکسیدی «دکتر امین حکیمی‌زاد»

(مدیر تولید و تحقیق و توسعه شرکت نانو آبکار ایساتیس)

۱۲:۳۰-۱۱:۳۰ طراحی و کاربرد پوشش‌های نوین نانوساختار سخت و مقاوم به خوردگی در صنایع «دکتر سارا خمسه»

(عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه رنگ)

۱۴:۰۰-۱۲:۳۰ هم اندیشی و آشنایی شرکت کنندگان وبینار، فناوران ارائه دهنده و تیم دبیرخانه

علاقمندان تا روز چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ماه فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام در این دوره صنعتی از طریق صفحه ثبت‌نام دوره در سایت ایوند اقدام کنند. شایان ذکر است، فایل‌های ارائه تمامی جلسات و فیلم کامل دوره پس از دوره در اختیار تمام شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

شرکت در این دوره برای عموم علاقمندان آزاد است و شرکت در این دوره به مخاطبان صنعتی، مدیران، کارشناسان و متخصصان شرکت‌ها، سازمان‌ها و صنایع، و همچنین اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی علاقمند و مرتبط به صنعت پوشش‌دهی سطح توصیه می‌شود.

در پایان دوره به تمامی شرکت‌کنندگان گواهی پایان دوره از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اعطا خواهد شد.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل IPS@nano.ir مکاتبه و یا با شماره ۰۹۱۹۰۳۹۹۰۶۱ تماس حاصل یا از طریق واتساپ پیام ارسال نمایند.

شایان ذکر است این رویداد با حمایت معنوی انجمن خوردگی ایران، انجمن صنایع آبکاری ایران، انجمن علوم و تکنولوژی سطح ایران، نشریه پوشش‌های سطحی و نشریه پیام آبکار در معرفی و اطلاع‌رسانی به جامعه متخصصین حوزه پوشش‌دهی سطح در حال برگزاری است.