لایو صنعتی: ماسک‌های تنفسی نانویی در دوران کرونا – ۱۴ اسفند

صفحه اینستاگرام نانو و صنعت، پنجشنبه ۱۴ اسفندماه، رأس ساعت ۹:۳۰ شب، با توجه به شرایط متأثر از انتشار ویروس کرونا، با موضوع «ماسک‌های تنفسی نانویی»، میزبان مدیرعامل شرکت فناوران نانومقیاس، خواهد بود.

این برنامه، به‌صورت گفتگوی زنده مهدی رحمانی کارگزار بخش ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو (مجری برنامه)، با نادر نادری، مدیرعامل شرکت فناوران نانومقیاس، (میهمان برنامه)، در صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@) به نشانی (https://www.instagram.com/indnano.ir)، برگزار خواهد شد.

گفتنی است شرکت فناوران نانو مقیاس، یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه تجهیزات و محصولات مرتبط با فناوری نانوالیاف در دنیاست که نقش و اهمیت تجهیزات و محصولات این شرکت در سلامت جامعه به ویژه در دوران کرونا، به‌طور قابل توجهی ملموس بوده است. محصولات و خدمات این شرکت، شامل طراحی و تولید دستگاه‌های الکتروریسی در مقیاس آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی با تجهیزات جانبی مختلف (منابع تامین اختلاف پتانسیل بالا، پمپ‌های سرنگی و کالکتورها) با تمرکز بر تولید ماسک‌های تنفسی، فیلترهای هوای نیروگاهی، فیلتر روغن و فیلتر هوای کابین و فیلتر هوای سوخت اتومبیل، توری پنجره، کیسه‌های جاروبرقی، ماسک‌های آرایشی بهداشتی صورت، زخم پوش فیلترهای اتاق تمیز، نانوپانسمان‌های پزشکی و سایر محصولات مبتنی بر نانوالیاف است.

بدینوسیله از کلیه مدیران، صنعتگران، پژوهشگران، فعالان رسانه ای و عموم علاقمندان حوزه های صنعتی فناوری نانو، دعوت می‌شود تا در این لایو صنعتی، شرکت نمایند و ضمن اطلاع از نحوه تولید ماسک‌های نانویی و ویژگی‌های حفاظتی آن در شرایط بحران کرونا، و بررسی کاربردهای فناوری نانو در صنایع موجود، به طرح پرسش‌ها و بیان نقطه نظرات خود بپردازند.

قابل ذکر است دستگاه‌های صنعتی الکتروریسی ساخت شرکت فناوران نانومقیاس می توانند برای پوشش دادن بستر فیلترها با لایه‌ای از نانوالیاف پلیمری استفاده شوند. پوشش لایه نازکی از نانوالیاف بر روی بسترهای متداول فیلتری، موجب افزایش بازده فیلتراسیون، طول عمر فیلتر و ظرفیت نگهداری گرد و غبار بدون افزایش قابل توجه افت فشار می‌شود. فیلترهای هوای نانویی تولید شده، آزمایش‌های مورد نیاز را با موفقیت پشت سر گذاشته و گواهینامه‌های برخی موسسات مانند انرژی اتمی ایران، VTT (فنلاند) و DMT (آلمان) را کسب کرده است. این دستگاه ها در چندین شرکت بزرگ فیلترساز داخلی نصب شده است که همین موضوع باعث تامین نیاز فیلترهای با کارایی بالا خودرویی و نیروگاهی کشور شده است. علاوه بر آن تاکنون چندین خط تولید صنعتی در کشورهای کره جنوبی، مالزی و چین و … نصب گردیده است.
همچنین، دستگاه الکتروفورز مویینه که کاربردهای زیادی در زمینه جداسازی و شناسایی پروتئینها، DNA و نانوذرات دارد توسط شرکت تولید می‌شود.
بخش تحقیق و توسعه شرکت دارای تجهیزات میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM)، انواع دستگاه‌های الکتروریسی در مقیاس آزمایشگاهی و نیمه صنعتی، هموژنایزر اولتراسونیک و برخی تجهیزات تست فیلتر هوا از جمله دستگاه شمارنده ذرات معلق هوا می‌باشد.

گفتگوهای زنده صنعتی در بستر اینستاگرام (لایو صنعتی نانو)، در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو و با هدف معرفی کاربردهای صنعتی، توانمندی‌ها و محصولات صنعتی فناوری نانو ایران و ایجاد فضای پویا و زنده پرسش و پاسخ برای علاقمندان، به‌عنوان یکی از برنامه‌های صنعتی صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@) به نشانی (https://www.instagram.com/indnano.ir)، به اجرا گذاشته می‌شود و علاقمندان می‌توانند ضمن حضور در برنامه‌ها، از طریق دایرکت صفحه، با مسئولین در ارتباط باشند و نقطه نظرات خود را در هر لحظه بصورت کامنت یا پیام مستقیم مطرح نمایند.

لینک ورود به صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@)