مرحله اول دوازدهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو برگزار شد

مرحله اول ماراتن علمی دوازدهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ به‌صورت مجازی و با شرکت ۱۹۱۳ داوطلب در سایت باشگاه نانو برگزار شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و همچنین برای حفظ سلامتی داوطلبان، آزمون مرحله اول به‌صورت مجازی برگزار شد. این تصمیم در راستای هماهنگی با سایر نهادهای ذیربط در کشور اتخاذ شده بود.

کارنامه آزمون مرحله اول داوطلبان گرامی از روز چهارشنبه ۶ مردادماه در صفحه شخصی شرکت‌کنندگان قابل دریافت است. همچنین پاسخ‌های صحیح همراه کارنامه‌ قابل رویت خواهد بود. فایل دفترچه سوالات همراه با پاسخنامه این مرحله نیز به زودی در صفحه المپیاد در سایت باشگاه نانو بارگذاری خواهد شد.

لازم به ذکر است پیش از برگزاری آزمون اصلی، سه آزمون آزمایشی نیز به منظور آمادگی داوطلبان برای حضور در رقابت اصلی به‌صورت مجازی برگزار گردید. نتایج این آزمون‌های آزمایشی به میزان ۵ درصد در نتایج مرحله اول داوطلبان تاثیر مثبت خواهد داشت.

گفتنی است، داوطلبانی که موفق به کسب حداقل ۱۵ درصد امتیاز آزمون شوند به مرحله دوم راه پیدا خواهندکرد. آزمون مرحله دوم، روز پنجشنبه ۴ شهریورماه بصورت حضوری برگزار می‌شود، شرایط برگزاری و جزییات این آزمون در اطلاعیه‌های بعدی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. ۳۰ نفر برتر آزمون مرحله دوم، به مرحله سوم (مرحله عملی) راه پیدا خواهند کرد.

لازم به یادآوری است، المپیاد دانش‌آموزی نانو رویداد مورد تایید بنیاد ملی نخبگان است و در راستای تفاهم‌‏نامه میان سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در سال جاری با همکاری و هماهنگی این دو نهاد برگزار شده است.