برگزاری دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، ۱۲ شهریورماه در ۲۱ حوزه امتحانی

مرحله دوم دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، جمعه ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۰، به صورت حضوری و از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲، در ۲۱ حوزه‌ امتحانی در سراسر کشور برگزار خواهد شد. در این رویداد، ۳۰۸ نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقاطع و رشته‌های تحصیلی مختلف به رقابت خواهند پرداخت.

مسابقه ملی فناوری نانو به عنوان بزرگ‌ترین رویداد دانشگاهی در زمینه فناوری نانو، هر ساله توسط بنیاد آموزش فناوری نانو، به عنوان متولی ترویج فناوری نانو در بخش دانشگاهی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، برگزار می‌شود و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف در این مسابقه به رقابت می‌پردازند. این مسابقه به صورت آزمون چهار گزینه‌ای در ۵ سرفصل مفاهیم پایه و نانوساختارها، سنتز و روش‌های ساخت، روش‌ها و تجهیزات شناسایی و آنالیز، کاربردهای فناوری نانو، و تجاری‌سازی و محصولات نانو ساخت ایران، طراحی شده است. به برترین‌های مسابقه ملی فناوری نانو جوایز مختلفی نظیر امتیاز بنیاد ملی نخبگان، جوایز نقدی، و اعتبار شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی اختصاص خواهد یافت و همچنین این افراد، شرایط ورود به برنامه نانواستارت‌آپ و شبکه مدرسان نانو را پیدا خواهند کرد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، دهمین مسابقه ملی فناوری نانو به صورت دو مرحله‌‌ای برنامه‌ریزی شد. مرحله اول به صورت آزمون آنلاین در روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ مرداد ماه برگزار شد و از بین ۴۶۵۶ ثبت‌نامی آزمون، ۳۰۸ نفر به مرحله دوم راه پیدا کردند. جهت حفظ سلامتی شرکت‌کنندگان در شرایط موجود کشور و بر اساس محل استقرار داوطلبان، ۲۱ حوزه امتحانی در سراسر کشور جهت برگزاری آزمون مرحله دوم به صورت حضوری انتخاب شد. تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز بیشترین تعداد شرکت‌کننده را در بین حوزه‌های امتحانی دارند. مرحله دوم دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، جمعه ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲، به صورت حضوری و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی مشخص شده برگزار خواهد شد.