برگزاری دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، ۱۲ شهریورماه در ۲۱ حوزه امتحانی

مرحله دوم دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، جمعه ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۰، به صورت حضوری و از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲، در ۲۱ حوزه‌ امتحانی در سراسر کشور برگزار خواهد شد. در این رویداد، ۳۰۸ نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقاطع و رشته‌های تحصیلی مختلف به رقابت خواهند پرداخت.

مسابقه ملی فناوری نانو به عنوان بزرگ‌ترین رویداد دانشگاهی در زمینه فناوری نانو، هر ساله توسط ، به عنوان متولی ترویج فناوری نانو در بخش دانشگاهی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، برگزار می‌شود و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف در این مسابقه به رقابت می‌پردازند. این مسابقه به صورت آزمون چهار گزینه‌ای در ۵ سرفصل مفاهیم پایه و نانوساختارها، سنتز و روش‌های ساخت، روش‌ها و تجهیزات شناسایی و آنالیز، کاربردهای فناوری نانو، و تجاری‌سازی و محصولات نانو ساخت ایران، طراحی شده است. به برترین‌های مسابقه ملی فناوری نانو جوایز مختلفی نظیر امتیاز ، جوایز نقدی، و اعتبار شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی اختصاص خواهد یافت و همچنین این افراد، شرایط ورود به برنامه نانواستارت‌آپ و شبکه مدرسان نانو را پیدا خواهند کرد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، به صورت دو مرحله‌‌ای برنامه‌ریزی شد. مرحله اول به صورت آزمون آنلاین در روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ مرداد ماه برگزار شد و از بین ۴۶۵۶ ثبت‌نامی آزمون، ۳۰۸ نفر به مرحله دوم راه پیدا کردند. جهت حفظ سلامتی شرکت‌کنندگان در شرایط موجود کشور و بر اساس محل استقرار داوطلبان، ۲۱ حوزه امتحانی در سراسر کشور جهت برگزاری آزمون مرحله دوم به صورت حضوری انتخاب شد. تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز بیشترین تعداد شرکت‌کننده را در بین حوزه‌های امتحانی دارند. مرحله دوم دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، جمعه ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲، به صورت حضوری و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی مشخص شده برگزار خواهد شد.