لایو صنعتی نانو: تولید و کاربرد نانو اکسیدروی و انواع سیلیکات‌ها – ۱۹ آبان ماه

صفحه اینستاگرام نانو و صنعت، چهارشنبه ۱۹ آبان‌ماه ۱۴۰۰، رأس ساعت ۹:۰۰ شب، با موضوع «تولید و کاربرد نانواکسیدروی و انواع سیلیکات‌ها»، میزبان مدیرعامل «شرکت بهین نانوذرات پارس»، خواهد بود.

این برنامه، به صورت گفتگوی زنده دکتر مهدی رحمانی کارگزار بخش ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو (مجری برنامه)، با دکتر خلیل بیکی، مدیرعامل شرکت بهین نانوذرات پارس (میهمان برنامه)، در صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@)، برگزار خواهد شد.

گفتنی است که شرکت بهین نانو ذرات پارس، در زمینه تحقیق، توسعه و تولید نانومواد و مواد معدنی پیشرفته فعالیت می‌نماید. این شرکت با تکیه بر تیم متخصص و کارآمد خـود توانسته است محصولات فناورانه و نوآورانه را درمقیاس صنعتی تولید نماید و در همین راستا موفق به اخـذ مجـوز دانش‌بنیان و فناوری و گواهینامه‌های نانو مقیاس مربوطه شده است. همچنین این شرکت، در جهت تولید و تأمین محصولات با استفاده از حداکثر توان داخلی، موفق به کسب تأییدیه‌های صنعتی و رضایت مشتریانمان ازصنایع مختلف مانند: لعاب، کاشی و سرامیک، رنگ،حوزه‌های آنتی‌باکتریال و … گردیده است.

بدینوسیله از کلیه مدیران، صنعتگران، پژوهشگران، فعالان رسانه‌ای و عموم علاقمندان حوزه‌های صنعتی فناوری نانو، دعوت می‌شود تا در این لایو صنعتی، شرکت نمایند و ضمن اطلاع از تولید و کاربرد نانواکسیدروی و انواع سیلیکات‌ها، به طرح پرسش‌ها و بیان نقطه نظرات خود بپردازند.

بطور کلی تولید نانو اکسید روی یک سرمایه‌گذاری دانش بنیان است. مصارف فراوانی دارد و از بازدهی قابل قبولی برخوردارست. از جمله خواص ویژه نانو اکسید روی، می‌توان به پایداری شیمیایی بالا، ثابت دی‌الکتریک‌پایین، فعالیت کاتالیزوری بالا، جذب نور فروسرخ و فرابنفش و از همه مهم‌تر خاصیت ضدباکتری و ضد قارچ آن اشاره کرد. برخی از کاربردهای این محصول شامل استفاده در پارچه و البسه به عنوان یک ترکیب ضد قارچ و ضد باکتری، استفاده در صنایع لاستیک، پلاستیک‌سازی و لعاب‌ کاشی و سرامیک، استفاده در صنایع رنگ به عنوان رنگ‌های عایق حرارتی، استفاده در لوازم آرایشی و بهداشتی مانند برخی از پمادها و … است.

نانو اکسید روی تولیدی شرکت بهین نانو ذرات پارس، به‌عنوان محصولی دانش‌بنیان، دارای گواهینامه نانو مقیاس بوده و در صنایع مختلف رنگ، کاشی، پوشاک، لوازم‌التحریر و پلیمر تست و مورد استفاده مشتریان قرار گرفته است.

شایان ذکر است گفتگوهای زنده صنعتی در بستر اینستاگرام (لایو صنعتی نانو)، در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو و با هدف معرفی برنامه‌های حمایتی و صنعتی کشور، کاربردهای صنعتی، توانمندی‌ها و محصولات صنعتی فناوری نانو ایران و ایجاد فضای پویا و زنده پرسش و پاسخ برای مدیران، صنعتگران و علاقمندان عرصه فناوری و صنعت، به‌عنوان یکی از برنامه‌های صنعتی صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@)، به اجرا گذاشته می‌شود و علاقمندان می‌توانند ضمن حضور در برنامه‌ها، از طریق دایرکت صفحه، با مسئولین هر حوزه در ارتباط باشند و نقطه نظرات خود را در هر لحظه بصورت نظر (کامنت) یا پیام مستقیم (Direct)، مطرح نمایند.

لینک مستقیم ورود به صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@)