راهکار نانویی برای تقویت محصولات صنعتی پلی‌اتیلن با چگالی بالا

شرکت فرست‌گرافن (First Graphene) قرارداد همکاری برای تولید محصولات پلی‌اتیلن با چگالی بالا (HDPE) امضا می‌کند.

این شرکت یک قرارداد همکاری با DSP مستقر در مالزی امضا می‌کند، شرکتی که تولیدکننده اکستروژن ورق پلی‌اتیلن با چگالی بالا است. این همکاری بر روی توسعه ورق‌های HDPE و سیم جوش تقویت‌شده تمرکز دارد. قرار است از گرافن PureGRAPH برای افزایش دوام و مقاومت در برابر سایش ورق پلی‌اتیلن با چگالی بالا استفاده شود. قرارداد همکاری اولیه یک ساله است و ممکن است در پایان دوره تمدید شود.

PureGRAPH پودر گرافنی است که می تواند عملکرد طیف گسترده‌ای از مواد را افزایش دهد. ورق پلی‌اتیلن با چگالی بالا را می‌توان به عنوان یک ماده جایگزین در حوزه‌های مختلف استفاده کرد و مزایایی مانند مقاومت در برابر ضربه بالا، مقاومت در برابر خوردگی، خواص ضدرسوب و کاهش ردپای کربن را به همراه دارد.

پس از ارزیابی ورق پلی‌اتیلن با چگالی بالا که با گرافن تقویت شده، این نانوکامپوزیت به‌عنوان یک خط تولید محصول جدید راه‌اندازی شده که توسط DSP و شرکت فرست‌گرافن به بازار عرضه می‌شود. شرکت فرست‌گرافن در حال حاضر تعدادی مشتری حاضر و مشتریان بالقوه دارد که مشتاق این آزمایش جدید هستند. PureGRAPH می‌تواند دامنه استفاده از مواد HDPE را افزایش داده به طوری که بتوان از آن‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله در صنایع دفاعی و دریایی استفاده کرد.

مایکل بل، مدیرعامل شرکت فرست‌گرافن، گفت: «این نمونه دیگری از تشخیص مشکل توسط فرست گرافن و شرکای آن است که مشکلات شناخته شده‌ای که در صنایع وجود دارد را شناسایی کرده و راه‌حل‌هایی برای رفع آن‌ها ارائه می‌دهند.»

فرست‌ گرافن دارای خط تولید قدرتمندی بوده که توانایی تولید صدها تن محصولات گرافنی در سال را دارد. همچنین این شرکت موفق به دریافت تاییدیه‌ها و گواهینامه‌های مربوط به فروش محصولات خود در اروپا و استرالیا شده‌ است؛ در نتیجه می‌تواند ده‌ها تن از محصولات گرافنی را به این دو منطقه صادر کند. چندی پیش کنسرسیوم REACH به این شرکت اجازه داد تا ۱۰ تن از محصولات خود را در اروپا و انگلستان به فروش برساند. REACH کنسرسیومی است که وظیفه ارزیابی و صدور مجوز برای فروش مواد شیمیایی در اروپا را به عهده دارد. این سازمان نقش مهمی را در محافظت از سلامت انسان و محیط‌زیست در اروپا داشته که این کار با شناسایی و بررسی خواص و مواد شیمیایی انجام می‌شود.