نانو و شهرک‌ها: نشست کاربردهای صنعتی نانو در صنایع فلزی در منطقه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

در هفته نوزدهم از اجرای طرح «هر هفته، یک شهرک صنعتی»، که با همکاری بخش ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و فن بازار استان اصفهان در حال اجرا است، روز چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰، سلسله نشست‌های صنعتی معرفی فرصت‌ها و کاربردهای صنعتی فناوری نانو با حضور شرکت دانش‌بنیان مهندسی سطح سوین پلاسما و شرکت شیلر فرایند پارس برگزار شد.

در این نشست تخصصی، شرکت‌های مستقر در منطقه صنعتی امیرکبیر استان اصفهان با کاربردها و فرصت‌های صنعتی و اقتصادی فناوری نانو در صنایع فلزی، قالب‌های شکل‌دهی، ابزارآلات و تجهیزات صنعتی آشنا شدند. این نشست با حضور جمعی از مدیران واحدهای صنعتی فعال مستقر در منطقه صنعتی امیرکبیر استان اصفهان ، بصورت وبینار و در بستر اسکای‌روم برگزار شد.
در این رشته نشست به ارائه مطالب زیر پرداخته شد:
-آشنایی با فناوری نانو و مزایای کاربردی آن در صنایع فلزی
-معرفی پوشش‌های نانویی محافظ تجهیزات فلزی جهت حفظ زیبایی و دوام
-معرفی حمایت‌های مالی بلاعوض از شرکت‌های صنعتی استفاده‌کننده از فناوری‌های نوین
-نحوه دانش‌بنیان شدن شرکت‌های صنعتی از طریق دریافت فناوری
-مشاوره رفع چالش‌های فناوری موجود در صنایع فلزی

در بخش آخر این نشست، تقاضاهای صنعتی در حوزه پوشش‌های ضدسایش در صنایع فلزی از شرکت‌های حاضر در جلسه دریافت شد که اقدامات لازم جهت پیگیری این تقاضاها از سوی مجری این برنامه (شرکت فناوری‌های پیشرفته آسیا) در حال اجرا می‌باشد.
حضور در این برنامه برای مدیران، نمایندگان شرکت‌ها و واحدهای صنعتی، رایگان بوده و ثبت‌نام از طریق مراجعه به نشانی http://nanoseminar.ir امکان‌پذیر است. مدیران و فعالان صنعتی علاقمند به همکاری در این برنامه، می‌توانند ضمن مکاتبه با رایانامه IPS@nano.ir، و یا تماس با فن بازار استان اصفهان و شماره‌های ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۷۰ و ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۸۰ و ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۹۰، نسبت به چگونگی اجرای این برنامه در شهرک صنعتی خود کسب اطلاع و اقدام نمایند.