لایو صنعتی نانو: تولید پودر و ملات ساختمانی عایق رطوبت و ضدباکتری بر پایه فناوری نانو – ۲۰ بهمن‌ماه

صفحه اینستاگرام نانو و صنعت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۰، رأس ساعت ۹:۰۰ شب، با موضوع «تولید صنعتی پودر و ملات ساختمانی عایق رطوبت و ضدباکتری بر پایه فناوری نانو»، میزبان رئیس هیئت‌مدیره «شرکت ژیکاوا»، خواهد بود.

این برنامه، به صورت گفتگوی زنده دکتر مهدی رحمانی کارگزار بخش ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو (مجری برنامه)، با مهندس محمدعلی طاهباز، رئیس هیئت‌مدیره «شرکت ژیکاوا» (میهمان برنامه)، در صفحه رسمی اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@)، برگزار خواهد شد.

گفتنی است که «شرکت ژیکاوا»، به‌عنوان تولیدکننده انواع افزودنی‌های بتن، چسب‌های ساختمانی، انواع گروت، انواع ملات‌های تعمیراتی، مواد آب‌بندی و حفاظت بتن، رنگ و پوشش، اپوکسی و پلی‌اورتان، در حوزه محصولات شیمیایی و نوین ساختمانی، فعالیت می‌کند.

این شرکت توانسته است با اولویت قرار دادن مواد اولیه بومی و شرایط جوی حاکم بر کشور، اقدام به راه‌اندازی و تولید محصولات نوین خود از جمله انواع چسب‌های کاشی، پودر بندکشی در رنگ‌های متنوع، افزودنی های بتن، مواد عایق پایه سیمانی، انواع گروت‌ها با کاربردها و مقاومت‌های مختلف، روان‌کننده‌ها و فوق روان‌کننده‌های بتن و بالغ بر ده‌ها محصول کاربردی و جدید، یکی از فعال‌ترین تولیدکننده‌ها در زمینه خود باشد.

این شرکت در زمینه فناوری نانو نیز محصولات متعددی را تولید نموده که در پایگاه محصولات نانو به آن‌ها اشاره شده است. از جمله محصولات دارای گواهی نانومقیاس این شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پودر عایق رطوبت آنتی‌باکتریال (ژیکابام)
پودر بندکشی کاشی و سرامیک با خاصیت آنتی‌باکتریال (ژیکاپوند)
ملات رنگی‌نما با خاصیت آنتی‌باکتریال (ژیکاتکس سفید)
پوشرنگ ساختمانی آنتی‌باکتریال (ژیکافام)
ملات تعمیراتی آنتی‌باکتریال (سمنتکس خاکستری)
بدینوسیله از کلیه مدیران، صنعتگران، پژوهشگران، فعالان رسانه‌ای و تخصصی و عموم علاقمندان حوزه‌های صنعتی فناوری نانو، دعوت می‌شود تا در این لایو صنعتی، شرکت نمایند و ضمن اطلاع از تولید صنعتی پودر و ملات ساختمانی عایق رطوبت و ضدباکتری بر پایه فناوری نانو، به طرح پرسش‌ها و بیان نقطه نظرات خود بپردازند.

(INDnano.ir@)

به‌عنوان مثال، عایق رطوبتی ژیکابام محصولی از تولیدات صنعتی شرکت ساختمانی ژیکاوا است که در صنعت مواد شیمیایی ساختمان جزو مواد آب‌بندی ساختمان محسوب می‌شود و کارایی زیادی در عایق‌بندی پروژه‌های ساختمانی دارد. ژیکابام، در اصل عایقی رطوبتی جایگزین قیرگونی و ایزوگام می‌باشد که کارکردن با آن بسیار ساده، راحت و بدون دردسر خطرات ناشی از آتش‌سوزی و سوختگی است. تنها کافی است که پودر عایق رطوبتی ژیکابام را با آب مخلوط کرده و با قلم‌مو و یا تی پلاستیکی و یا هر وسیله دیگری بر روی سطح زیر کار بکشید تا پس از چندساعت خشک شده و لایه‌ای نفوذناپذیر تشکیل دهد. این لایه بسیار محکم و مقاوم بوده و به خوبی به زیرکار چسبیده و تنها با وسائل مکانیکی می‌توان آن را جدا نمود.

شایان ذکر است گفتگوهای زنده صنعتی و تخصصی در بستر اینستاگرام (لایو صنعتی نانو)، در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو و با هدف معرفی و توسعه برنامه های حمایتی و صنعتی کشور، کاربردهای صنعتی، توانمندی ها و محصولات صنعتی فناوری نانو ایران و ایجاد فضای پویا و زنده پرسش و پاسخ برای مدیران، صنعتگران و علاقمندان عرصه فناوری و صنعت، به عنوان یکی از برنامه های صنعتی صفحه رسمی اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@)، به اجرا گذاشته می‌شود و علاقمندان می‌توانند ضمن حضور رایگان و آزاد در این برنامه‌ها، از طریق دایرکت صفحه، با مسئولین هر حوزه در ارتباط باشند و نقطه نظرات خود را در هر لحظه بصورت نظر (کامنت) یا پیام مستقیم (Direct)، مطرح نمایند.

لینک مستقیم ورود به صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@)