تدوام همکاری برای توسعه فناوری نانو در بخش دفاعی آمریکا

شرکت توسعه مواد پیشرفته (Advanced Material Development) اعلام کرد که بودجه بیشتری را از دفتر وزیر دفاع آمریکا برای همکاری در برنامه ChamEM خود با آمریکا دریافت کرده است.

جان لی، مدیر اجرایی AMD می‌گوید: «برنامه ChamEM اکنون وارد سومین سال خود می‌شود و من خوشحالم که این حمایت مستمر از سوی وزارت دفاع را برای پیشبرد توسعه فناوری پیشرفته نانومواد در فناوری‌های مخفی اعلام کنم. رابطه عالی مستمر یکی از هسته‌های اصلی برنامه‌های همکاری AMD است.»

شرکت توسعه مواد پیشرفته پیش از این نیز همکاری‌هایی با بخش بخش دفاعی آمریکا داشته است. چندی پیش این شرکت به‌منظور توسعه فناوری و ساخت فیلم‌های محافظ برای استفاده در عینک محافظ، قراردادی را با اداره پشتیبانی فنی جنگ‌های نامنظم (IWTSD ،CTTSO سابق) به امضا رساند. براساس این قرارداد، شرکت توسعه مواد پیشرفته برای پوشش‌دهی فیلترهای لیزری براساس فناوری‌های نانومواد و کریستال فوتونی از IWTSD حمایت مالی دریافت می‌کند.

شرکت توسعه مواد پیشرفته در حال حاضر چندین رهیافت منحصر به فرد مبتنی بر فناوری‌‌ نانو را توسعه داده است که از آن جمله می‌توان به RFID پایدار و حسگرهای قابل انعطاف / قابل کشش با استفاده از جوهرهای رسانا اشاره کرد. جوهرهای نانوذرات شرکت توسعه مواد پیشرفته می‌توانند به‌طور ایمن به لایه‌های مختلف متصل شوند و به آن‌ها امکان کشش و خم شدن را دهند در حالی که مقاومت مکانیکی و الکتریکی را در محیط‌های سخت حفظ می‌کنند.

سال گذشته، شرکت توسعه مواد پیشرفته قراردادی با شرکت مارکس‌ اند‌ اسپنسر امضا کرده است تا از جوهر گرافنی برای ارتقا کیفیت و کارایی RFIDها استفاده کند. شرکت توسعه مواد پیشرفته در زمینه استفاده از فناوری جوهر رسانای مبتنی بر گرافن برای جایگزینی مواد آلومینیومی و پلاستیکی که در حال حاضر در صنعت رو به رشد RFID استفاده می‌شود، پیشرفت چشمگیری داشته است. این دستاوردها فرصت‌هایی را در این بخش برای کاربردهای مختلف ایجاد می‌کند و می‌توان از گرافن برای تولید محصولات «سبز» و «انعطاف‌پذیر» استفاده کرد.