بهبود مدیریت حرارت و رطوبت در پوشاک، با یک فناوری نانویی

قرار است از فناوری شرکت ورسارین (Versarien) در کیت آموزشی جدید شرکت اومبرو (Umbro) استفاده ‌شود.

ورسارین اعلام کرده است که فناوری Graphene-Wear این شرکت در کیت آموزشی حرفه‌ای Umbro برای مجموعه بهار/تابستان ۲۰۲۳ گنجانده خواهد شد. Umbro و ورسارین از سال ۲۰۱۸ روی چندین پروژه کار کرده‌اند و این اولین پروژه است که قرار است محصول آن به بازار خواهد برسد.

ورسارین و Umbro می‌گویند که فرمول Graphene-Wear به مصرف‌کننده این امکان را می‌دهد تا انتقال حرارتی افزایش یافته، افزایش مدیریت رطوبت و سرعت بالای خشک شدن لباس‌ها را تجربه کنند. این لباس‌ها دارای علامت تجاری Graphene-Wear™ Versarien خواهند بود.

برای توسعه فناوری Graphene-Wear در لباس‌های ورزشی، ورسارین گفته است که آزمایش‌های گسترده‌ای برای با دانشگاه گلوسستر و یک موسسه آزمایشی معتبر انجام داده است.

کالین لوماس، سرپرست محصولات جهانی Umbro، گفت: «به عنوان یک برند، ما به طور مداوم مرزهای نوآوری محصول خود را جلوتر می‌بریم. اکنون می‌توانیم این نوآوری را معرفی کنیم.»

نیل ریکتز، مدیر اجرایی ورسارین، اضافه کرد: «Graphene-Wear یک فناوری جدید با مزایایی برای کاربر از نظر عملکرد و راحتی است. این فناوری در منچستر توسعه یافته است، شهری که خانه Umbro نیز است. ما بسیار هیجان زده هستیم که با برندی با تجربه عمیق نظیرUmbro در محصولات عملکردی همکاری می‌کنیم و مشتاقانه منتظر فروش محصولات به مصرف‌کنندگان هستیم.»

چندی پیش شرکت ورسارین موفق به دریافت تاییدیه از انجمن گرافن آمریکا شده است. این تاییدیه نشان می‌دهد که فرآیند و تجهیزات مورد استفاده این شرکت، استانداردهای جهانی این حوزه را رعایت کرده است. ورسارین اولین شرکتی است که موفق به دریافت این تاییدیه شده است. ورسارین با آزمایشگاه ملی فیزیک (NPL) به‌منظور دریافت استانداردهای لازم برای توسعه محصول همکاری دارد.