دسترسی به پایگاه دانش نانوانفورماتیک فراهم شد

این پایگاه با توجه به گسترش و توسعه حوزه “نانوانفورماتیک” در جهان بستر مناسبی را برای توسعه فعالیت‌های محققان و فناوران حوزه نانوفناوری در راستای بهره‌مندی از مزایا و ظرفیت‌های این علم و دانش فراهم می‌نماید.

پایگاه دانشی “نانوانفورماتیک” با هدف ترویج، آشنایی و آموزش دانشجویان، اساتید، محققان و فناوران با این حوزه بسیار مهم با آدرس http://nanoinformatics.nano.ir فعالیت خود را آغاز کرده است. کاربران این وبگاه با عضویت خود در این پایگاه امکان دسترسی به مجموعه متنوعی از منابع آموزشی، نرم افزارها، مقالات و کلیپ‌های مرتبط را خواهند داشت.

نانوانفورماتیک به عنوان “علم و دانش تعیین اطلاعات مرتبط با جامعه علم و مهندسی نانومقیاس و توسعه و اجرای مکانیسم‌های مؤثر برای جمع‌آوری، اعتبارسنجی، ذخیره‌سازی، اشتراک‌گذاری، تجزیه و تحلیل، مدل‌سازی و به‌کارگیری آن اطلاعات” می‌باشد. این شاخه از علم به‌طور پیوسته در حال گسترش و توسعه می‌باشد. نانوانفورماتیک با شکل‌گیری مدیریت داده‌های نانوفناوری به طورمستمر در حال پیشرفت می‌باشد.

پایگاه دانش “سایت نانوانفورماتیک” دارای بخش‌هایی مختلف از قبیل مقالات (شامل حوزه نانوپزشکی، نانو‌مواد، نانوالیاف، نانوایمنی، نانوکامپوزیت، سلول‌های‌ خورشیدی و سایر)، پایان‌نامه‌ها، ویدیوها، کتاب‌ها، یادگیری ماشین (ML) و هوش مصنوعی (AL) (شامل مقالات، ویدیوها و لینک‌های مرتبط)، پردازش زبان طبیعی (NLP) (شامل مقالات و ویدیوها)، لینک مراکز ارائه خدمات محاسباتی، نرم‌افزارها و ابزارهای محاسباتی، فیلم‌های دوره‌های آموزشی و سئوالات متداول (FAQ) در حوزه نانوانفورماتیک و نانوآنتولوژی است.