گزارش صنعتی تأثیر استفاده از فناوری نانو در عملکرد کاتالیست‌های پایه آلومینا و کاهش هزینه‌های ناشی از آن

گزارش صنعتی با موضوع «تأثیر استفاده از فناوری نانو در عملکرد کاتالیست‌های پایه آلومینا و کاهش هزینه‌های ناشی از آن» منتشر شده است که در آن جزئیات مربوط به تاثیر استفاده از فناوری نانو روی عملکرد کاتالیست های پایه آلومینا بررسی شده و همچنین کاهش هزینه های مربوطه تشریح شده است.

کاتالیست‌ها یکی از مهم‌ترین موادی هستند که در فرایندهای مختلف صنعتی و به‌ویژه در پتروشیمی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاتالیست‌های پایه آلومینا در زمینه صنایع پالایشگاهی، پتروشیمی و خودرویی کاربرد زیادی دارند. بازدهی این کاتالیست‌ها با نانوساختار شدن و افزایش تخلخل، بهبود زیادی پیدا خواهد کرد. در حال حاضر چندین شرکت ایرانی در زمینه تولید کاتالیست‌های پایه آلومینا فعالیت می‌کنند که با توجه به تحریم‌ها و قیمت بالای نمونه‌های خارجی، گزینه‌ای مناسب برای صنایع داخل هستند. همچنین این واحدهای تولیدی با دریافت سفارش از مشتریان داخلی و خارجی امکان افزایش ظرفیت تولید و ایجاد اشتغال بالایی را خواهند داشت که به خودکفایی هرچه بیشتر ایران در این زمینه نیز منجر می‌شود. با توجه به بازخوردهای مناسبی که این محصولات از معدود خریداران صنعتی گرفته‌اند، پیش‌بینی می‌شود که طی سال‌های آینده استفاده از این کاتالیست‌های تولید داخل گسترش زیادی پیدا کند و همچنین خطوط صادرات این محصول نیز راه‌اندازی شود.

برای دریافت این گزارش به اینجا مراجعه کنید و برای آشنایی با گزارش‌های دیگر، به صفحه نانو و صنعت مراجعه نمایید.