توسعه رنگ‌ها و پوشش‌های نانویی سرعت می‌یابد

دایرکتا پلاس (Directa Plus) موفق به دریافت گرنتی برای توسعه رنگ‌ها و پوشش‌های نانویی شد. این شرکت مبلغ ۱۳۶ هزار یورو کمک مالی از یکی از بخش‌های دولتی ایتالیا دریافت می‌کند.

دایرکتا پلاس قرار است از این بودجه برای توسعه Nano-Platelets G+ Graphene خود استفاده کند. جولیو سزار مدیر اجرایی شرکت دایرکتا پلاس گفت: «این کمک هزینه از دولت محلی لومباردی به دایرکتا پلاس اهدا می‌شود تا پوشش و رنگی انقلابی را در یک بازه زمانی سریع‌تر از آنچه که قبلا برنامه‌داشتیم، توسعه دهیم.»

دایرکتا پلاس فناوری جدیدی به‌نام Grafyshield دارد، یک فرمولاسیون حاوی گرافن G+ گرانولی، که برای بازار پوشش‌ها مناسب است. این تولیدکننده و تأمین‌کننده محصولات مبتنی بر نانو پلاکت گرافنی گفت: «Grafyshield به گونه‌ای طراحی شده است که با رزین‌ها و با استفاده از تجهیزات اختلاط به شکل قابل کنترلی ترکیب شود. هدف از این فرمولاسیون جدید این است که خصوصیات ضد خوردگی و مقاومت در برابر شعله را به سیستم رنگ نهایی وارد کند.»

وی افزود: «به طور بالقوه، از Grafyshield می‌توان برای تقویت هدایت حرارتی و الکتریکی رنگ و همچنین بهبود عملکرد ضد یخ‌زدگی و ضد فولینگ استفاده کرد.»

سزار افزود: «رنگ‌ها و پوشش‌ها دارای بازارهای جهانی بسیار بزرگی هستند که ما معتقدیم آماده پذیرش محصولات جدید و فناوری نو هستند.»

چندی پیش، شرکت دایرکتاپلاس نتایج تست‌های انجام شده روی پودرهای گرافنی و اثر آن روی پوست را منتشر کرد. براساس اطلاعاتی که این شرکت منتشر کرد، تست‌های موفقیت‌آمیزی در آزمایش‌های برون‌تنی به‌دست آمده که به مشتریان در صنعت نساجی ثابت می‌کند که آن‌ها می‌توانند با خیال راحت از گرافن در محصولات خود استفاده کرده و با به‌کارگیری گرافن در منسوجات، خواص جالب توجهی در این محصولات ایجاد کنند. شرکت دایرکتا پلاس در این آزمایش‌ها نشان داده است که ترکیبات گرافنی این شرکت از طریق پوست انسان جذب نمی‌شود. این تولیدکننده گرافن گفته است که هشتمین آزمون برون‌تنی را انجام داده تا نشان دهد که پتانسیل جذب برای پودر گرافنی آن‌ها موسوم به G+ وجود ندارد.

این مطالعه با استفاده از استانداردهای بین‌المللی توسط گروه ثالث و مستقلی انجام شد و در آن از پوست انسان در محیط کشت آزمایشگاهی استفاده شده‌‌است. G+ خالص روی سطح بافت به مدت شش و ۲۴ ساعت اعمال شد و در پایان زمان آزمایش بررسی شد که چقدر G+ از طریق پوست جذب شده و به آن نفوذ کرده است. این شرکت نتایج موفقیت‌آمیز آزمایش‌های برون‌تنی انجام شده را منتشر کرد تا نشان دهد این محصولات غیرسمی بوده و برای استفاده در بازارهای نساجی بی‌خطر هستند، جایی که مشتریان باید از ایمنی پوشاک تولید شده و بازار مطمئن باشند.