ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

نشست هم‌اندیشی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

دانشگاه صنعتی اصفهان، میزبان گردهم‌آیی مدیران مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی بود. این برنامه در قالب نشست هم‌اندیشی مراکز عضو شبکه و بازدید از تعدادی از مجموعه‎های آزمایشگاهی عضو شبکه در اصفهان برگزار شد.

سه‌شنبه و چهارشنبه، هجدهم و نوزدهم اردیبهشت‌ماه جاری دانشگاه صنعتی اصفهان،  میزبان گردهم‌آیی مدیران مراکز عضو شبکه‌ی آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی بود. این برنامه دو روزه، در قالب نشست هم‌اندیشی مراکز عضو شبکه‌ و بازدید از تعدادی از مجموعه‎های آزمایشگاهی عضو شبکه در اصفهان برگزار شد. دراین  نشست، دکتر اسدی فرد- مدیر شبکه‌ی آزمایشگاهی- گفت: «شبکه‌ی آزمایشگاهی به زودی طرح‎های جدیدی را به منظور ارائه‌ی تخفیف در استفاده از خدمات آزمایشگاهی مراکز عضو شبکه، ارائه خواهد کرد».

به گفته‌ی وی، پس از استقبال قابل توجه پژوهشگران و همچنین اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های کشور از طرح‌های تخفیف خدمات آزمایشگاهی ارایه شده در سال 1396، شبکه‌ی آزمایشگاهی با همراهی مراکز عضو شبکه، طرح‎های جدید تخفیف خدمات آزمایشگاهی را برای سال 1397، به زودی اعلام خواهد کرد. دکتر اسدی فرد، شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشجویان مقطع دکتری و اعضای هیأت علمی را مشمولین اصلی این طرح‌ها معرفی کرد.

در دوره‌ی قبل، یارانه‎های متنوعی با عنوان تخفیف خدمات آزمایشگاهی به پژوهشگران، اعضای هیأت علمی دانشگاه‎ها، دانشجویان و شرکت‌های دانش‌بنیان ارایه شد که با استقبال خوب گروه‎های هدف مواجه شد. بیش از 340 شرکت دانش بنیان، 2600 عضوهیأت علمی دانشگاه‎ها و پژوهشگاه‎ها از سراسر کشور، 650 نفر از برگزیدگان بنیاد نخبگان، 171 نفر از فارغ‌التحصیلان پسا دکتری خارج از کشور و همچنین 144 نفر از اعضای فدراسیون سرآمدان علمی ایران، از این طرح‌ها بهره‌مند شده‌اند.

شایان ذکر است، مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در سال گذشته بیش از 2 میلیون خدمت آزمایشگاهی به پژوهشگران و صنایع کشور ارائه کرده‌اند.