تایید عملکرد آندهای نانویی باتری‌های یون لیتیم/ راه‌اندازی خط‌ تولید در سال آینده

شرکت تالگا با دریافت نتایج مثبت از سوی یکی از شرکت‌های آزمایش‌کننده آند نانویی تالگا، قصد دارد در سال آینده خط تولید این مواد را برای استفاده در باتری‌های یون لیتیم راه‌اندازی کند.

گروه تالگا (Talga Group) اعلام کرد که آزمایش‌های اخیری توسط یکی از تولیدکننده جهانی Tier-1 EV روی محصول نانویی این شرکت انجام شده نشان می‌دهد که Talnode-Si5 برابر ظرفیت انرژی بالاتری نسبت به آندهای گرافیت تجاری موجود در بازار دارد.

در واقع آندهای تولید شده توسط تالگا موسوم به Talnode-Si  ظرفیت انرژی ۱۸۰۰ میلی‌آمپر ساعت بر گرم دارند در حالی که نمونه‌های گرافیتی تنها ۳۶۰ میلی‌آمپرساعت بر هر گرم ظرفیت انرژی دارند.

Talnode-Si یک کامپوزیتی از گرافیت، گرافن و ۵۰ ٪ سیلیکون است که برای تقویت ظرفیت انرژی باتری در هنگام ترکیب در مواد آند گرافیت تجاری موجود به ترکیب اضافه می‌شود.

تالگا از سال ۲۰۱۸ در امکانات خود در کمبریج ، انگلستان در حال توسعه Talnode-SI است و نمونه‌های تجاری در تأسیسات آزمایشی خود در رودولشتاد آلمان تولید می‌کند. آزمایشات صلاحیت و آزمایشی اخیر با یک سازنده جهانی EV عملکرد Talnode-SI را در شرایط تولید سلول‌های تجاری تأیید کرد.

Talnode-Si در حال توسعه در انگلستان است. افزودن ۹ ٪ Talnode-Siبه سلول‌های باتری یون‌لیتیم ظرفیت انرژی باتری را ۴۰ ٪ افزایش می‌دهد. نتایج آزمون راندمان چرخه اول و ۵۰۰ عمر چرخه تا به امروز از اهداف مشتری در این مرحله از توسعه فراتر می‌رود.

این شرکت در حال گسترش خط آزمایشی موجود خود در رودولشتاد برای تولید مقادیر بیشتری از Talnode-SI باست. راه‌اندازی خط آزمایشی سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به پایان می‌رسد. به موازات این، شرکت در حال انجام کار امکان سنجی در جهت تسریع در گزینه‌های تولید تجاری Talnode-SI است. این شرکت گفته است که مذاکرات با تولیدکنندگان پیشرو جهانی EV در مورد حجم عرضه آغاز شده است و انتخاب مکان سایت تولید در اروپا در حال انجام است.

لازم به ذکر است Talnode-Si شامل ذرات سیلیکونی و گرافنی است که توسط شرکت تلگا برای استفاده در باتری‌های یون ‌لیتیم تولید می‌شود. این ذرات موجب افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ شده و می‌تواند جایگزین آندهای گرافیتی استاندارد شود. این فناوری جدید درصورت استفاده در باتری یون ‌لیتیم می‌تواند دانسیته انرژی بالاتری نسبت به باتری‌های حاوی آندهای گرافیتی تولید کند.