دریافت گذرنامه «OEKO-TEX Eco» برای فناوری پوشاک گرافنی

ورسارین (Versarien) گذرنامه اکو Oeko-Tex را برای فناوری پوشاک گرافنی بدست می‌آورد. تیم این شرکت به تازگی اعلام کرده است که صدور گواهینامه گذرنامه اکو Oeko-Tex را برای فناوری لباس گرافن خود تضمین کرده است.

این شرکت مهندسی مواد مهندسی مستقر در بریتانیا، گفت که منسوجات ی آن‌ها برای ارزیابی اینکه آیا شرایط مورد نظر را برآورده می‌کند و استانداردهای صنعت نساجی را رعایت کرده و اطمینان می‌دهد که هیچ بخشی از محصول برای انسان مضر نیست، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

این شرکت خاطرنشان کرد: «گذرنامه Eco همچنین به تولیدکنندگان پوشاک تاییدیه می‌دهد که گرافن مورد استفاده در پوشاک و چرم معیارهای تولیدی از نظر زیست محیطی را برآورده می‌کند.»

گذرنامه اکو Oeko-Tex یک سیستم صدور گواهینامه مستقل است که مواد شیمیایی، رنگ و ترکیبات کمکی را در صنایع نساجی و چرمی پوشش می‌دهد.

نیل ریکتز مدیر ارشد اجرایی ورسارین گفت: «ما در حال حاضر با تعدادی از شرکت‌ها، از جمله Superdry و Umbro از طریق توافق‌نامه‌های تجاری کار می‌کنیم تا فناوری گرافن ورسارین را در تعدادی از محصولات آن‌ها ادغام کنیم. گذرنامه Eco Oeko-Tex، این اطمینان را برای شرکا فعلی و سایر تأمین‌کنندگان پوشاک که با آن‌ها در حال مذاکره هستیم، فراهم می‌کند به این شکل یک مرکز ثالث پس از بررسی تایید کرده که محصولات ما ایمن، پایدار و سازگار با محیط زیست هستند.»

چندی پیش ورسارین اعلام کرد که فناوری Graphene-Wear این شرکت در کیت آموزشی حرفه‌ای Umbro برای مجموعه بهار/تابستان ۲۰۲۳ گنجانده خواهد شد. Umbro و ورسارین از سال ۲۰۱۸ روی چندین پروژه کار کرده‌اند و این اولین پروژه است که قرار است محصول آن به بازار خواهد برسد. ورسارین و Umbro می‌گویند که فرمول Graphene-Wear به مصرف‌کننده این امکان را می‌دهد تا انتقال حرارتی افزایش یافته، افزایش مدیریت رطوبت و سرعت بالای خشک شدن لباس‌ها را تجربه کنند. این لباس‌ها دارای علامت تجاری Graphene-Wear™ Versarien خواهند بود. برای توسعه فناوری Graphene-Wear در لباس‌های ورزشی، ورسارین گفته است که آزمایش‌های گسترده‌ای برای با دانشگاه گلوسستر و یک موسسه آزمایشی معتبر انجام داده است.