عرضه پوشاک نانویی که مدیریت حرارتی بدن را انجام می‌دهد

دو شرکت نانویی با همکاری یکدیگر، عرضه پوشاک نانویی را به بازار آغاز کرده‌اند که می‌تواند مدیریت بهینه حرارت بدن را انجام دهد.

ورسارین (Versarien) از سال ۲۰۱۸ با Umbro همکاری می‌کند و این اولین دسته از محصولاتی است که در اروپا عرضه می‌شود که شامل فناوری این شرکت است. لباس‌های جدید آستین بلند Umbro و همچنین لباس‌های ورزشی مخصوص دویدن این شرکت از فرمولاسیون جوهر گرافن ورسارین بهره‌مند هستند که روی قسمت داخلی چاپ شده است. لباس گرافنی این شرکت دارای خواص جدید است که به فرد امکان افزایش انتقال حرارت را داده، افزایش مدیریت رطوبت را با تسریع فرآیند خشک شدن انجام داده، بدون به خطر انداختن نفوذپذیری هوا یا بخار آب این کار را انجام می‌شود. به‌طور خاص، این پوشاک جدید از گرافن به میزان قابل توجهی سود می‌برد در شرایطی که حفظ دمای هسته بدن مطلوب‌تر و دشوار است. این پوشاک همچنین دارای علامت تجاری پوشاک گرافن Versarien است. ورسارین و Umbro می‌گویند که فرمول Graphene-Wear به مصرف‌کننده این امکان را می‌دهد تا انتقال حرارتی افزایش یافته، افزایش مدیریت رطوبت و سرعت بالای خشک شدن لباس‌ها را تجربه کنند. برای توسعه فناوری Graphene-Wear در لباس‌های ورزشی، ورسارین گفته است که آزمایش‌های گسترده‌ای برای با دانشگاه گلوسستر و یک موسسه آزمایشی معتبر انجام داده است.

شرکت ورسارین در توسعه فناوری اختصاصی گرافن خود، در آزمایش‌های گسترده با همکاری دانشگاه گلوسترشایر سرمایه‌گذاری کرده است و در ژانویه سال ۲۰۲۳ گواهینامه گذرنامه اکو Oeko-Tex را دریافت کرد. گذرنامه اکو Oeko-Tex یک سیستم صدور گواهینامه مستقل است که مواد شیمیایی، رنگ و ترکیبات کمکی را در صنایع نساجی و چرمی پوشش می‌دهد.

نیل ریکتز، مدیر اجرایی ورسارین، گفت: «این فناوری به گونه‌ای طراحی شده است که لباس‌های جدید را با ویژگی‌های جدید به بازار روانه می‌کند، به ویژه در مورد خصوصیات تنظیم‌کننده حرارتی و امکان حفظ دمای بهینه بدن، که باعث بهبود چشمگیر تجربه کاربر می‌شود.»