با افزودنی گرافنی، فیلم‌های بسته‌بندی با هزینه کمتر و دوام بالاتر تولید می‌شوند

گرداو گرافن (Gerdau Graphene)، یکی از شرکت‌های نانویی متمرکز بر تولید، توسعه و تجاری‌سازی مواد تقویت شده با گرافن برای کاربردهای صنعتی، اعلام کرد که اولین فروش خود را از مستربچ پلی اتیلن Poly-G PE-07GM تقویت شده با گرافن خود به دست آورده است. این افزودنی برای تولید فیلم‌ها و ورق‌هایی که از طریق فرآیندهای اکستروژن شکل می‌گیرند، مناسب است.

گفته می‌شود که محصولات جدید ترموپلاستیک که با استفاده از Poly-G PE-07GM ایجاد شده‌اند قوی‌تر هستند و عملکرد کلی بیشتری ایجاد می‌کنند در حالی که هزینه کمتری برای تولید دارند. Poly-G PE-07GM قبلاً در مجموعه‌ای از کاربردهای صنعتی در کارخانه‌های گرداو استفاده شده است.

Poly-G PE-07GM قبل از تجاری‌سازی، در یک سری کاربردهای صنعتی در کارخانه‌های گرداو از جمله به عنوان فیلمی برای بسته‌بندی استفاده شده است. گرداو در این استفاده آزمایشی دریافت که با استفاده از فیلم پلاستیکی تقویت شده با گرافن ضخامت فیلم ۲۵ درصد کمتر شده در حالی که استحکام بیشتری داشته و در نتیجه حجم بسته‌بندی‌های کوچک‌تر شده و دور ریز مواد اولیه کاهش یافته و بهره‌وری تولید فیلم ۷ درصد افزایش یافته است.

بنا بر گزارش‌ها، استفاده از Poly-G PE-07GM علاوه بر امکان توسعه محصولات نهایی نازک‌تر، خواص مکانیکی و حرارتی پلی‌اتیلن را افزایش می‌دهد.

الکساندر کوریا، مدیرعامل گرداو می‌گوید: «با اضافه‌کردن مواد افزودنی گرافنی به دستور‌العمل‌های ساخت مواد ترموپلاستیک، تولیدکنندگان پلاستیک می‌توانند محصولات پلاستیکی قوی‌تر و با دوام‌تر را با هزینه کمتری و با نیاز به رزین به مراتب کمتر ایجاد کنند. مصرف کمتر رزین به این معنی است که پلاستیک کمتری استفاده می‌شود. از آنجا که پلاستیک کمتری برای محصولات نهایی مورد نیاز است، پس از مصرف، پلاستیک کمتری تبدیل به زباله می‌شود. همچنین اثرات پایین دستی، از جمله کاهش ضایعات تولید، مصرف انرژی، حمل و نقل و موارد دیگر وجود دارد. به‌طور چرخه‌‌ای، پلاستیک‌ها را می‌توان به گرافن تبدیل کرد و سپس دوباره مورد استفاده قرار داد.»