مهلت فراخوان صندوق راه ابریشم تا ۱۵ خردادماه/ حمایت از ۶ طرح تحقیقاتی مشترک با تمرکز بر موضوع زیستی و فناوری نانو

مسئول روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور گفت: هشتمین فراخوان مشترک بنیاد علم ایران با آکادمی علوم چین موسوم به صندوق علمی مشترک راه ابریشم تا ۱۵ خردادماه سال جاری مهلت ارسال دارد و در این دوره از فراخوان با تمرکز بر موضوع زیستی و فناوری نانو، ۶ طرح مورد حمایت صندوق قرار خواهد گرفت.

جواد بیگی مسئول روابط عمومی کشور در خصوص مهلت شرکت در فراخوان توضیح داد: هشتمین فراخوان مشترک با موسوم به صندوق علمی مشترک راه ابریشم تا ۱۵ خرداد ماه سال جاری خواهد بود. این فراخوان به صورت مشترک بین پژوهشگران ایران و چین صورت می‌گیرد و با هدف حل برخی از مسائل و مشکلاتی که راه حل آن‌ها از مسیر علمی می‌گذرد، برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: تاکنون ۷ فراخوان موفق داشتیم و در این دوره از فراخوان تمرکز بر موضوع زیستی و فناوری نانو است و ۶ طرح مورد حمایت صندوق قرار خواهد گرفت.

بیگی در ادامه به برگزاری کارگاه‌های آموزشی هم اشاره کرد و افزود: در کنار حمایت از ۶ طرح، کارگاه‌های تخصصی هم با حمایت صندوق برگزار خواهد شد تا کمک به حل مسائلی شود که پژوهشگران داخلی با همکاری پژوهشگران چینی برای رفع آن تلاش می‌کنند.

وی تصریح کرد: تاکنون و در ۷ دوره گذشته، ۴۰۰ طرح بین‌المللی دریافت شده بود که در مجموع ۳۸ طرح به تصویب رسیده است. در حال حاضر از این تعداد، ۲ طرح به اتمام شده و ۳۶ طرح در حال ادامه مراحل تحقیقاتی هستند.

مسئول روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور گفت: میزان مبلغی که برای حمایت از طرح‌های مصوب در ۷ فراخوان گذشته، پرداخت شده، در حدود ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همچنین ۲۰ کارگاه مشترک نیز با همکاری محققان چینی تاکنون برگزار شده است و‌امیدواریم همکاری‌های تحقیقاتی محققان دو کشور بتواند در حل مشکلات و چالش‌های موجود، راهگشا باشد. ‌‌‌‌‌‌‌