ظرفیت‌های دانش‌بنیان برای حضور در بازار هندوستان معرفی می‌شود

ظرفیت‌های خالی زیادی در بازار هند وجود دارد که در «همایش معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌های حضور در بازار هندوستان» به این موضوع پرداخته می‌شود.

هند یکی از پرمصرف‌ترین کشورهای جهان است و نفت، یک‌چهارم انرژی این کشور را تأمین می‌کند. گزینه‌های همکاری در هند نیز کم نیستند. حوزه‌های مختلفی از جمله بهداشت، گردشگری فناوری، محیطی، ساخت‌وساز، بخش آموزشی و محصولات و خدمات کشاورزی برخی از این موارد است.

هند همچنین در بخش انرژی و دفاعی و میکروچیپ‌ها بازار واردات بالقوه‌ای دارد. تغییرات در هند به خصوص در زمینه تجارت الکترونیک در حال افزایش است. حضور شرکت‌های بزرگ و فروشگاه‌های آنلاین در این کشور نویدبخش افزایش فرصت‌های صادرات به هند و توسعه روزافزون آن است.

با توجه به ظرفیت‌های گسترده بازار هند و جمعیت عظیم این کشور لازم است ایران موضوع دوجانبه خلأهای این بازار را جهت صادرات و ظرفیت‌های برجسته تولیدی آن برای تأمین اقلام مورد نیاز، مورد توجه بیشتری قرار دهد.

در این خصوص همایش معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌های حضور در بازار هندوستان، سه‌شنبه ۳۰ خردادماه سال جاری ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت مجازی و حضور در سالن مروارید مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

در این همایش مهدی ضیغمی سرپرست سازمان توسعه و تجارت، ایرج الهی سفیر ایران در هند، علیرضا پیمان پاک قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی، هادی طالبیان مقدم مدیرکل شبه‌قاره هند سازمان توسعه تجارت و سید امیر برهانی نائینی رئیس هیأت مدیره صندوق ضمانت ایران به عنوان مهمانان ویژه و سخنران حضور دارند.

همچنین از دیگر میهمان ویژه و سخنرانان می‌توان به نماینده کنفدراسیون صنایع هند، سفیر هند در ایران، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع PHD، نماینده فدراسیون صادرات هند و غیره اشاره کرد.

در همایش معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌های حضور در بازار هندوستان، نمایندگانی از سازمان مناطق آزاد اقتصادی، سازمان بنادر و دریانوردی، گمرک جمهوری اسلامی ایران، بانک مرکزی، دیگر نهادهای مرتبط و صادرکنندگان برتر به هند نیز حضور دارند.