یک افزودنی نانویی صنعتی، عملکرد فیزیکی و حرارتی پوشش‌ها را بهبود داد

اسپارک تکنولوژیز نشان داد که افزودنی گرافنی این شرکت می‌تواند میزان ترک‌های حاصل از عملیات حرارتی را روی سطح کاهش دهد و مقاومت به ضربه را در محصول نهایی ارتقاء دهد.

شرکت اسپارک تکنولوژیز (Sparc Technologies) نتایج مثبتی را در رابطه با محصول EcoSparc خود به دست آورده است. آزمایش‌های مقاومت در برابر چرخه حرارتی بحرانی توسط شرکت ثالثی انجام شده که نتایج نشان می‌دهد هنگام استفاده از پوشش‌های تقویت شده با ECOSPARC در مقایسه با پوشش‌های بدون ECOSPARC، کاهش قابل توجهی در ترک خوردگی به دست می‌آید.

پیشگیری و به تعویق انداختن ترک خوردگی نقش مهمی در گسترش عمر پوشش‌های محافظ دارد. یکی از علت اصلی وخامت پوشش، که منجر به خوردگی و تخریب می‌شود، بروز ترک در جوش‌ها و سطوح زاویه‌ای است. یک آزمایشگاه معتبر ثالث، آزمایش مقاومت در برابر حرارت را انجام داده است.

در رابطه با این نتایج، آزمایش‌های تکمیلی قابل توجهی به تست‌های استانداردهای بین‌المللی اضافه شده است، که همه نشان می‌دهد پیشرفت‌های قابل توجهی به دست آمده که تأثیر مثبت عملکرد پوشش محافظ ECOSPERC است.

این نتایج، ارزش پوشش ECOSPARC را در افزایش زمان ماندگاری سطح و کاهش نیاز به نگهداری‌های دوره‌ای را نشان می‌دهد که هم هزینه و هم مزایای پایداری را برای صاحب دارایی از طریق کاهش استفاده از رنگ (پوشش مجدد) به ارمغان می‌آورد. شرکت اسپارک تکنولوژیز در حال حاضر تجزیه و تحلیل چرخه عمر را برای تعیین کمی این مزایا برای صاحبان دارایی انجام می‌دهد.

در اوایل سال ۲۰۲۳، شرکت اسپارک تکنولوژیز زیرساخت‌های لازم برای تولید تجاری EcoSparc خود را سفارش داد. این زیرساخت‌ها شرکت اسپارک تکنولوژیز را قادر می‌سازد تولید تجاری این پوشش‌ها را انجام دهد، پوششی که در واقع یک نوع افزودنی گرافنی بوده و برای بازارهایی نظیر کامپوزیت‌ طراحی شده است. افزودن گرافن به پوشش موجب بهبود عملکرد آن می‌شود و خصوصیات فیزیکی پوشش را ارتقاء می‌دهد.