نفرات راه‌یافته به مرحله دوم آزمون عضویت شبکه مدرسان فناوری نانو مشخص شد

با جمع‌بندی نتایج آزمون علمی شبکه مدرسان فناوری نانو که هم‌‌زمان با مرحله دوم مسابقه دوازدهم در حوزه‌های آزمون سراسر کشور برگزار شد، نفرات حائز شرایط شرکت در مرحله مصاحبه جهت عضویت در شبکه مدرسان فناوری نانو مشخص شدند.

شبکه مدرسان نانو به‌عنوان یکی از بخش‌های بنیاد آموزش فناوری نانو، با هدف شناسایی و رشد افراد متخصص و توانمند در دو حوزه فناوری نانو و تدریس و تسهیل شرایط فعالیت این افراد، از سال ۱۳۹۰ شکل گرفت. رویکرد شبکه ایجاد بستری برای آموزش و ترویج علم و فناوری نانو در ایران توسط اعضای شبکه است. افرادی که گواهی توانمندی تدریس نانو را از بنیاد آموزش فناوری نانو دریافت کرده‌اند، به عنوان مدرس نانو، به عضویت شبکه درمی‌آیند.

مرحله نخست آزمون توانمندی تدریس همزمان با آزمون مرحله دوم دوازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو برای ۳۰۰ برگزیده برگزار شد. در این آزمون ۷۴ داوطلب با تکمیل آزمون تشریحی توانمندی تدریس نانو آمادگی خود را برای شرکت در مصاحبه تدریس اعلام کردند. با تصحیح اوراق امتحانی، از میان این داوطلبان، ۴۸ شرکت‌کننده به مصاحبه دعوت ‌شدند. برای مشاهده لیست اسامی شرکت‌کنندگان دعوت شده به مصاحبه توانمندی تدریس نانو بر روی لینک زیر کلیک کنید:

فهرست اسامی

مدت زمان مصاحبه برای هر شرکت‌کننده ۲۰ دقیقه است که به دو بخش ۱۰ دقیقه‎‌ای تقسیم می‌شود. در ۱۰ دقیقه اول، شرکت‌کنندگان موضوعی در زمینه فناوری نانو را، با در نظر گرفتن جامعه مخاطب «دانشجویان کارشناسی»، در حضور داوران تدریس می‌کنند. برای انجام این تدریس ضروری است شرکت‌کنندگان یک فایل پاورپوینت درباره موضوع تدریس خود آماده کنند. شرکت‌کنندگان می‌توانند موضوع تدریس خود را از بین این موضوعات زیر انتخاب کنند:

  • کاربردهای فناوری نانو در حوزه آب و پساب، و محیط زیست
  • کاربردهای فناوری نانو در زمینه انرژی
  • کاربردهای فناوری نانو در حوزه پزشکی
  • کاربردهای فناوری نانو در حوزه ساختمان

در ۱۰ دقیقه دوم، داوران سؤالات خود را در زمینه تدریس ارائه شده توسط شرکت‌کننده مطرح می‌‎کنند؛ این سؤالات پیرامون محتوای آموزشی ارائه شده توسط شرکت‌کننده و ارزیابی تسلط شرکت‌کننده بر موضوع و فن تدریس، توسط داوران و مطابق با شاخص‌های ارزیابی مرحله مصاحبه، خواهد بود.

شاخص‌های ارزیابی جلسه مصاحبه عبارتند از: تسلط بر مفاهیم علمی، مهارت‌های فردی در تدریس، توانایی انتقال مطالب علمی به زبان ساده، و مهارت‌های کلاس‌داری. در جمع‌بندی جلسه مصاحبه، براساس شاخص‌های ارزیابی اعلام شده و امتیاز اکتسابی شرکت‌کنندگان، توانمندی تدریس، تراز تدریس (الف، ب و ج) و زمینه تدریس (دانش‌آموزی-دانشجویی) شرکت‌کنندگان مشخص خواهد شد.

مصاحبه‌های تدریس دوازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو به صورت حضوری در نیمه اول مهرماه، برگزار خواهد شد. زمان‌بندی انجام مصاحبه، طی تماس تلفنی با داوطلبان در روزهای آینده، برنامه‌ریزی و هماهنگ خواهد شد و جزییات مصاحبه از طریق تماس تلفنی به اطلاع تک‌تک برگزیدگان خواهد رسید.

افرادی که موفق به کسب گواهی توانمندی تدریس نانو می‌شوند، می‌توانند در تعامل با نهادهای ترویجی در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی، به تدریس در رویدادهای آموزشی – ترویجی اقدام کنند. همچنین زمینه همکاری با وبگاه آموزش فناوری نانو جهت تدریس دوره‌های آفلاین و برخط وجود دارد.

در صورت وجود سؤال یا ابهام می‌توانید از طریق زیر با دبیرخانه شبکه مدرسین فناوری نانو تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱۸۸۴۸۶۵۳۴

۰۹۰۲۵۵۵۵۴۳۸