همکاری راهبردی برای استفاده از گرافن در بخش دفاعی آمریکا

شرکت دایرکتا پلاس (Directa Plus) همکاری استراتژیک با شرکت اسپکتروم (SPECTRUM) را برای گسترش فعالیت در بخش دفاعی آمریکا آغاز کرد. اسپکتروم یکی از شرکت‌های مشاور در حوزه دفاعی آمریکا است.

دایرکتا پلاس در این برنامه همکاری مشترک، به دنبال کشف پتانسیل فن‌آوری‌های G+ در بخش دفاعی آمریکا است.

اسپکتروم از تخصص و شبکه گسترده خود برای پشتیبانی از دایرکتا پلاس در پیشبرد برنامه کسب و کار این شرکت در بخش فناوری نظامی استفاده می‌کند. اسپکتروم درک کاملی از ‘G+® Textile دایرکتا پلاس و فناوری Grafysorber® این شرکت دارد.

مشتریان اسپکتروم شامل استارتاپ‌ها، شرکت‌های Fortune 500، نهادهای دولتی در سطوح مختلف و سازمان‌های بین‌المللی هستند. این همکاری شامل تلاش‌های مشترک در توسعه محصولات، از جمله فناوری‌های مربوط به گرافن G+ (یعنی مدیریت حرارتی، آنتی‌استاتیک، ضدمیکروبی و استتار حرارتی) و فناوری Grafysorber، با هدف به حداقل رساندن زمان بازار است.

از طریق این همکاری، دایرکتا پلاس برای حضور در انجمن سالانه ارتش آمریکا در واشنگتن D.C در ماه اکتبر دعوت شده است، جایی که این گروه فرصتی برای تعامل با اشخاص برجسته فدرال و کشف مشارکت‌ها و فرصت‌های احتمالی در بخش فدرال آمریکا خواهد داشت.

فناوری Grayfysorber از گرافن برای تصفیه آب‌های آلوده به مواد هیدروکربنی استفاده می‌کند. دایرکتا پلاس اعلام کرده که این فناوری می‌تواند موثرتر از فناوری‌های رایج باشد و ۱۰۰ برابر قدرت جذب بیشتری از وزن خود را برای جذب آلاینده‌های نفتی دارد. این یک محصول تجدیدپذیر، غیراشتعال و با قابلیت استفاده مجدد است. در طول چند سال گذشته، دایرکتا پلاس روی ساخت جاذب‌های محیط‌‌زیست کار کرده تا بتواند آلاینده‌های روغنی را از آن بزداید. همچنین این شرکت به دنبال حذف مواد سمی و قابل اشتعال از محیط‌‌زیست بوده و قصد دارد تا روغن جذب شده را دوباره بازیافت کند که ماحصل آن فناوری Grafysorber بوده که حاوی نانوساختارهای کربنی است که با استفاده از آن، مواد نفتی از آب زدوده می‌شود. Grafysorber اولین بار توسط یک شرکت رومانیایی مورداستفاده قرار گرفت که با آن ۳۰ هزار مترمکعب آب آلوده به هیدروکربن‌های نفتی جمع‌آوری شد.