راه‌اندازی یک ابرکارخانه جدید برای تولید باتری‌های نانویی در آمریکا

راه‌اندازی یک ابرکارخانه جدید برای تولید باتری‌های نانویی در آمریکا

شرکت نانوتک انرژی (Nanotech Energy)، قصد دارد تا ابرکارخانه تولید باتری‌های نانویی خود را در شهر Brownfield احداث کند. شروع ساخت این کارخانه از سال ۲۰۲۴ شروع می‌شود که باعث تسریع توسعه کسب و کار باتری‌های لیتیوم یون گرافن در آمریکا خواهد شد.

خبر احداث این کارخانه جدید به‌دنبال خبر فروش موفق  محصولات شرکت نانوتک انرژی از سایت RENO، منتشر می‌شود که نشان‌دهنده جاه‌طلبی این شرکت برای برآورده کردن تقاضای مشتریان است. شرکت نانوتک انرژی قصد دارد از این سایت برای احداث کارخانه‌ای با ظرفیت تولید ۶ GWh در هر سال استفاده کند. با این کار بخشی از نیاز بازار آمریکا را تامین خواهد کرد. این شرکت امیدوار است که این ابرکارخانه جدید در سال ۲۰۲۵ عملیاتی شود.

کوریتس کولار مدیر ارشد فروش و بازاریابی نانوتک انرژی می‌گوید: «برای مدت طولانی، آمریکا برای تولید باتری به سایر کشورها اعتماد کرده است. ما یک قدم مهم برای تولید پیشرفته‌ترین باتری‌های مبتنی بر گرافن بر می‌داریم. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا به‌زودی در سال ۲۰۲۵ فعالیت خود را با راه‌اندازی این کارخانه گسترش دهیم.»

باتری‌های تولید شده توسط نانوتک انرژی، توانایی ایجاد انقلابی در عملکرد الکترونیک مصرفی، وسایل نقلیه برقی، تجهیزات دریایی، ذخیره انرژی و سخت‌افزار نظامی را دارند. باتری‌های نانوتک انرژی نسبت به باتری‌های رایج لیتیوم یون و باتری‌های دیگر ایمن‌تر و کاراتر هستند. آن‌ها دارای چگالی انرژی رقابتی و عمر چرخه قابل توجهی هستند و می‌توانند بین منفی ۴۰ درجه سانتی‌گراد و ۶۰ درجه سانتی‌گراد کار کنند.