دریافت بودجه برای تحقیق و توسعه در زمینه استفاده از گرافن در ابرخازن

دریافت بودجه برای تحقیق و توسعه در زمینه استفاده از گرافن در ابرخازن

شرکت کاپ ایکس ایکس (CAP-XX) یک میلیون دلار استرالیا (حدود ۶۶۶۷۰۰ دلار آمریکا) کمک هزینه توسعه تحقیق و توسعه از دولت استرالیا دریافت خواهد کرد. این بودجه برای توسعه نوعی ابرخازن هزینه خواهد شد.

این توسعه‌دهنده ابرخازن‌، سال گذشته یک قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک با آیونیک اینداستریز (Ionic Industries) برای توسعه ابرخازن‌های تقویت شده با گرافن و تجاری‌سازی انحصاری فناوری اکسید گرافن امضا کرده است. نتایج این پروژه به افزایش چگالی الکترود در ابرخازن ها کمک می‌کند شرکت کاپ ایکس ایکس، سازنده استرالیایی ابرخازن‌های نازک و سیستم‌های مدیریت انرژی، سال گذشته سرمایه‌گذاری مشترکی را برای تجاری‌سازی فناوری گرافن انجام داده است.

این قرارداد با شرکت استرالیایی آیونیک اینداستریز منعقد شده است که در حال توسعه اشکال جدید گرافن برای بازارهای مختلف است. این شرکت به دنبال تجاری‌سازی اکسید گرافن احیا شده (rGO) برای ابرخازن‌ها و سایر دستگاه‌های ذخیره انرژی است.

شرکت کاپ ایکس ایکس ابرخازن‌ها و دستگاه‌های ذخیره انرژی را با استفاده از اکسید گرافن احیا شده با نام تجاری CAP-XX تولید و به فروش خواهد رساند. کاپ ایکس ایکس این کار را به نمایندگی از شرکت سرمایه‌گذاری مشترک انجام خواهد داد. انتظار می رود مشتریان آن‌ها در اواسط سال ۲۰۲۴ محصولات را دریافت کنند.

آنتونی کونگاتس، مدیر اجرایی کاپ ایکس ایکس، گفت: «این سرمایه‌گذاری مشترک به کاپ ایکس ایک این فرصت را می‌دهد تا کلاس جدیدی از ابرخازن‌ها را با چگالی انرژی بسیار بالاتر با استفاده از اکسید گرافن احیاء شده اختصاصی آیونیک اینداستریز تجاری‌سازی کند. هدف فوری این است که فناوری اکسید گرافن احیا شده را به سیستمی تبدیل کنیم که بتواند تمام عملکرد و مشخصات دقیق الزامات ابرخازن‌های تجاری را برآورده کند.»