بازآتک؛ فراخوان ایده و محصولات آموزشی نانو (زمستان ۱۴۰۲)

رویداد «بازآتک» رویدادی است که با تلفیق سه مولفه: ۱- بازی و سرگرمی، ۲- آموزش و ۳- فناوری نانو و با هدف ساماندهی و کمک به ارتقاء کمی و کیفیت محصولات آموزشی در حوزه نانو برگزار می شود. این رویداددر راستای «برنامه ساماندهی و توسعه محصولات آموزشی فناوری نانو» طراحی شده است.

صاحبان ایده یا محصول اولیه برای شرکت در این رویداد فناورانه می‌­توانند فرم‌­های ثبت‌نام را تکمیل نموده و به همراه رزومه و مستندات طرح، به دبیرخانه رویداد به آدرس ایمیل Nep@nano.ir  حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه سال ۱۴۰۲ ارسال نمایند.

پس از انجام ارزیابی اولیه مستندات دریافتی در دبیرخانه، طرح‌­های منتخب برای داوری نهایی دعوت خواهند شد؛ در صورت اخذ تایید کمیته داوران، ایده‏‌ها و محصولات منتخب در فرآیند توسعه محصول وارد می‌‏شوند و زیر نظر راهبر (منتور) مورد تایید واحد ارزیابی و توسعه محصولات آموزشی نانو، فعالیت خود را تا رسیدن به یک نمونه اولیه قابل ارائه برای جذب سرمایه‏‌گذار ادامه خواهند داد.

در مسیر توسعه ایده و محصول، هر یک از تیم‌­های منتخب می­‌توانند از خدمات حمایتی بهره­‌مند شده و براساس گزارش عملکرد مستند، به ادامه فعالیت بپردازند.

ایده‌‏ها و محصولات آموزشی هدف در این رویداد می‌بایست در محورهای زیر باشند:

  • ترویج و آموزش مفاهیم و مبانی فناوری نانو
  • آموزش کاربردهای فناوری نانو، شبیه­‌سازی دستگاه­‌ها و تجهیزات نانو
  • شبیه­‌سازی فرآیند تولید نانو مواد و محصولات نانو
  • آموزش و معرفی کاربردهای فناوری نانو درترکیب با سایر فناوری‏‌های نوین (فناوری‌‏های همگرا یا NBICs)

همچنین ایده‌‏ها و محصولات باید در قالب‌­های اسباب­‌بازی، بسته ­آموزشی(کیت)، نرم­‌افزار و اپلیکیشن آموزشی (ثبت نام از طریق رویداد جایزه بازی‌های جدی)، بازی‏ دیجیتال (ثبت نام از طریق رویداد جایزه بازی‌­های جدی) و تجهیزات آموزشی باشند.

برنامه زمانی فراخوان

  • آغاز فراخوان: اول دی ماه ۱۴۰۲
  • پایان مهلت ارسال: ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۲
  • اعلام نتایج نهایی: ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۲

 

طرح­‌های نهایی در صورت موفقیت، به سرمایه­‌گذاران تخصصی در حوزه محصولات آموزشی،سرگرمی و اسباب‌­بازی معرفی شده و شرایط لازم برای عقد قرارداد سرمایه‌گذاری در این رویداد فراهم خواهد شد.

علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی در مورد شیوه‏‌نامه رویداد بازآتک به صفحه اختصاصی این رویداد در سایت  دهکده فناوری به آدرس mailto:http://ir-nano.ir/ مراجعه نمایند.