همکاری صنعت و دانشگاه برای توسعه یک نانوحسگر تشخیص طبی

همکاری صنعت و دانشگاه برای توسعه یک نانوحسگر تشخیص طبی

شرکت بریتانیایی تاچمد (Tachmed) که در حوزه راه‌حل‌های پزشکی و مراقبت دیجیتال خانگی فعالیت دارد، به تازگی همکاری مشترکی با محققان دانشگاه لندن آغاز کرده است. قرار است آن‌ها روی توسعه پلتفرم جدیدی کار کنند که با کمک حسگر زیستی گرافنی می‌تواند بیماری‌های مختلف را شناسایی کند.

دکتر هنری استینز محقق ارشد بهداشت جهانی در موسسه عفونت و ایمنی در سنت جورج، در این پروژه با شرکت تاچمد همکاری دارد. قرار است در مدت چهار ماه آن‌ها روی ساخت این زیست‌حسگر کار کنند و بنیاد نوآوری بریتانیا نیز کمک هزینه‌ای به این پروژه اختصاص داده است.  انتظار می‌رود این پروژه روی بهینه‌سازی حسگر زیستی تاچمد تمرکز داشته باشد، که برای تأیید وجود یا عدم وجود پاتوژن در نمونه بیمار، قابل استفاده می‌شود.

نقش دکتر استینز بیشتر در بخش تأیید و اعتبارسنجی داده‌های تولید شده از این فناوری پلتفرم تشخیص دیجیتال خواهد بود. در کوتاه مدت، وی به ارائه مشاوره تخصصی برای کمک به تاچمد متمرکز خواهد بود تا پلت فرم تشخیصی حسگر زیستی گرافن توسعه یابد، به طوری که بالاتر و فراتر از سطوح مورد انتظار نهادهای نظارتی عمل کند.

نتیجه این مشارکت در نهایت منجر به تست‌های تشخیصی می‌شود که در خانه قابل استفاده بود و توسط یک پلتفرم پشتیبانی می‌شود و به‌طور خودکار نتایج را مستقیم برای پزشک بیمار ارسال می‌کند، بدون نیاز به تفسیر نتایج توسط بیمار باشد.

این شرکت در تلاش است تا دستگاه Tachshield را تا پایان سال روانه بازار کند.