جذب بودجه برای توسعه حسگرهای در نقطه مراقبت

جذب بودجه برای توسعه حسگرهای در نقطه مراقبت

شرکت آی‌جی‌آی (iGii) که پیش از این اینتگریتدگرافن (Integrated Graphene Ltd) نام داشت به تازگی موفق به جذب ۸٫۸ میلیون پوند (بیش از ۱۱٫۷ میلیون دلار) بودجه جدید شده است. آی‌جی‌آی از این بودجه برای تسریع پروژه‌های مشتریان، افزایش ظرفیت تولید و تعمیق تحقیق و توسعه برای کشف کاربردهای بیشتر نانومواد خود استفاده خواهد کرد. آی‌جی‌آی قصد دارد امکانات خود را گسترش دهد و به ایجاد فرصت‌های شغلی سطح بالا ادامه دهد.

۴ میلیون پوند از این دور تأمین مالی توسط بانک سرمایه‌گذاری ملی اسکاتلند انجام شد و ۴٫۸ میلیون پوند دیگر از سهامداران فعلی iGii Archangel Investors و Par Equity که هر دو برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ در این کسب و کار سرمایه‌گذاری کردند، انجام شده است.

نوآوری آی‌جی‌آی یک فوم سه‌بعدی از گرافن است که خواص فیزیکی مطلوب گرافن مانند حساسیت، انعطاف‌پذیری و رسانایی را بدون چالش‌های افزایش مقیاس را داشته و برای استفاده در تولید انبوه محصولات مناسب است.

این شرکت قصد دارد از این بودجه برای توسعه حسگران تشخیص بر بالین و در نقطه مراقبت (Point Of Care) استفاده کند. این حسگرها بسیار حساسب بوده و می‌تواند نتایج را در حد آزمایشگاه‌های تشخیص طبی ارائه دهد. این فناوری برای شناسایی بیماری‌هایی نظیر سرطان، پاتوژن‌ها و نارسایی کبد و قلب ایده‌آل هستند.

این شرکت همچنین تحقیق و توسعه خود را در سایر کاربردهای این فناوری تعمیق خواهد کرد و عملکرد بهبود یافته برای حسگرهای کیفیت آب و غذا، کشاورزی و ذخیره‌سازی انرژی در باتری را هدف قرار خواهد داد.

این شرکت چندی پیش با همکاری دانشگاه بث موفق به ساخت حسگر بدون باتری برای آزمایش اسید لاکتیک شد. حسگر الکتروشیمیایی GII-SEN می‌تواند دقت را در تشخیص هایپرلاکتاتمی، یک عارضه شایع در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بهبود بخشد. محصول پرچمدار GII-Sens یک الکترود زیستی برای تشخیص بیماری در انسان است که از مواد حسگری سنتی بهتر است و باعث می‌شود آزمایش‌های مقرون به صرفه‌تر و قابل تکرار با حساسیت بسیار بالاتر توسعه یابند. این حسگر ۱۰ تا ۱۰۰ برابر بهتر از محصولات رایج عمل می‌کند و نتایج آزمایش را در مدت زمان چند دقیقه ارائه می‌دهد. کاربردهای دیگر این فناوری شامل کنترل کیفیت در صنعت تولید مواد غذایی و حسگرهای لاکتات پوشیدنی است که می‌تواند برای نظارت بر عملکرد ورزشکار در زمان واقعی استفاده شود.