ساخت تایر نانویی برای دوچرخه؛ مناسب برای زمین‌های ماسه‌ای و ناهموار

ساخت تایر نانویی برای دوچرخه؛ مناسب برای زمین‌های ماسه‌ای و ناهموار

شرکت ویتوریا (Vittoria) تایر جدیدی به نام Terreno T50 برای دوچرخه‌ها ساخته است که برای استفاده در زمین‌های ماسه‌ای و ناهموار مناسب است. این تایر به گونه‌ای طراحی شده که سرعت بالایی در زمین‌های ناهموار و ماسه‌ای داشته باشد.

erreno T50 تایر استقامتی بوده که برای زمین‌های ماسه‌ای و سطوح ناهموار طراحی شده و از آج‌های ویژه‌ای برخوردار است که بافت آن می‌تواند به عملکرد دوچرخه کمک کند. جهت‌گیری آج‌های این تایر آن را برای طیف گسترده‌ای از زمین‌ها مناسب کرده است. پایداری بالا و مقاومت در برابر پنچر شدن از دیگر ویژگی‌های این تایر است.

این تایر با یک فرمولاسیون نانویی ساخته شده که دلیل استقامت بالای آن نوآوری با کمک گرافن است. وجود گرافن در آن باعث می‌شود Terreno T50 در شرایط سخت و ناهموار عملکرد قابل قبولی داشته باشد و بتوان از آن در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد. یک کمربند ضد پنچری برای ایجاد مقاومت در برابر سوراخ شدن در آن قرار داده شده است.

ونسا ده هاف، مدیر ارشد بازاریابی ویتوریا می‌گوید: «ما از معرفی تایر استقامتی ماسه ای Terreno T50 هیجان زده ایم. عملکرد بی‌نظیر و تطبیق‌پذیری این محصولات نمونه‌ای از تعهد ما برای ورود به مرزهای نوآوری است.»

استفاده از گرافن در لاستیک‌ها موجب شده تا شیمی لاستیک وارد دوران جدیدی شود. گرافن موجب سبک‌تر شدن و استحکام بیشتر ماتریکس در لاستیک می‌شود به طوری که استحکام جانبی ۵۰ درصد بهبود یافته در حالی که ۱۵ درصد سبک‌تر شده‌است. این در حالی است که میزان گرمای تولید شده نیز بین ۹ تا ۱۶ درصد کاهش می‌یابد.

ویتوریا از سال ۲۰۱۵ از گرافن در لاستیک‌های دوچرخه استفاده کرده و ثابت شده است که این نانومواد پیشرفت‌ عالی در چسبندگی، مقاومت در برابر غلتش، مقاومت در برابر سوراخ شدن و افزایش دوام دارد.  در حال حاضر این شرکت انوع لاستیک‌های دوچرخه نانویی را به بازار عرضه کرده است.