لنت ترمز دوچرخه‌ها با کمک پدهای نانویی تقویت می‌شوند

لنت ترمز دوچرخه‌ها با کمک پدهای نانویی تقویت می‌شوند

یک شرکت تولیدکننده محصولات جانبی دوچرخه، پد نانویی ساخته که می‌تواند عملکرد لنت را ۳۵ درصد بهبود دهد. به تازگی قیمت این پدها به دلیل بهبود در فرآیند تولید، کاهش یافته است.

شرکت ابسولوت بلک (absoluteBLACK) پد نانویی به نام GRAPHENpads به بازار عرضه کرده است که می‌تواند روی عملکرد لنت ترمز دوچرخه تاثیر مثبتی داشته باشد. این شرکت دو سال قبل این محصول را معرفی کرد و در ان زمان مدعی بود که این پد که دارای گرافن است می‌تواند روی عملکرد ترمز تاثیرگذار باشد. به گفته مسئولان این شرکت، این پد نانویی قادر است تا ۳۵ درصد عملکرد لنت را بهبود دهد و عمر آن را نیز افزایش دهد.

به نظر می‌رسد که این لنت‌های تقویت شده با فناوری‌نانو به حدی خوب بوده‌اند که تادیج پوگاکار، دوچرخه‌سوار اسلونیایی از آن استفاده کرده است.

خبری که به تازگی منتشر شده آن است که هزینه این پدها کاهش یافته است که دلیل این امر بهینه‌سازی فرآیند تولید است. دو سال قبل، در سال ۲۰۲۲، این پدها ۶۲٫۹۹ دلار برای هر چرخ هزینه داشت این در حالی است که قیمت آن اکنون ۵۱٫۹۰ دلار است. هر چند هنوز هم تهیه یک جفت از این پدها برای هر دو تایر دوچرخه، برای مصرف کننده کمی گران است اما جای خوشحالی است که روند کاهش در قیمت این محصول نانویی را شاهد هستیم.

شرکت ابسولوت بلک همچنین دو محصول جدید دیگر را وارد سبد محصولات خود کرده است. SRAM Code و Magura MT5/MT7،  هر دو از مجموعه لنت ترمز بوده و با قیمت ۴۲٫۹۰ دلار برای هر چرخ عرضه شده‌اند.