حمایت ۴۰ درصدی معاونت علمی و فناوری از خرید تجهیزات آزمایشگاهی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از مراکز دانشگاهی برای خرید از دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران حمایت ۴۰ درصدی خواهد داشت. این نمایشگاه از ۷ تا ۱۰ اردیبهشت ماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

محمود شیخ زین‌الدین، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، بیان داشت ۱۹۰ شرکت با ارائه بیش از ۴۰۰۰ محصول اصلی ساخت داخل در دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ثبت نام کرده‌اند.
وی برگزاری این نمایشگاه را زمینه‌ای برای کسب و کار جدید، برآورده شدن نیاز دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: در این راستا وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور تفاهم نامه‌ی مبنی بر حمایت ۲۰ میلیارد تومانی از این نمایشگاه امضا کردند. معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نیز از خریدهای دانشگاهیان و مراکز پژوهشی در دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی حمایت ۴۰ درصدی می‌کند.

 زین‌الدین با بیان اینکه برخی دانشگاهیان محصولات خود را با ۱۰ برابر قیمت داخل، از خارج از کشور تهیه می‌کنند، گفت: برگزاری این نمایشگاه امکان ایجاد صادرات کالاهای داخلی را ممکن می‌کند.

به گفته وی دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران هفتم تا دهم اردیبهشت امسال در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

گفتنی است در اولین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که اردیبهشت ماه ۹۲ برپزار شده بود، بیش از ۱۲۷ شرکت سازنده ایرانی به ارائه ۱۸۰۰ محصول پرداختند و  بالغ بر۳۹٫۵ میلیارد تومان قرارداد ساخت تجهیزات بین خریداران و سازندگان منعقد شد.